به گزارش ایسنا، مشاهده هر یک از علائمی که در ادامه به آن ها اشاره می شود یادآور این نکته است که زمان آن رسیده تا این نشانه ها جدی گرفته شوند و به بدن استراحت داده شود.
سایت "first post" در مطلبی به برخی از نشانه های اعتیاد به ورزش اشاره کرده که به شرح زیر است:
- درد همیشگی در ماهیچه ها: افرادی که فشار جسمی زیادی تحمل می کنند اغلب تجربه درد عضلانی دارند. استفاده بیش از حد از ماهیچه ها می تواند به درد در مفصلها، استخوان ها و اندام ها منجر شود. افرادی که به ورزش اعتیاد دارند با وجود احساس درد همچنان به انجام حرکات ورزشی ادامه می دهند. همچنین انجام حرکات ورزشی شدید میتواند به آسیب های جدی ماهیچه ای همچون رابدومیولیز منجر شود؛ بیماری کشنده ای که عامل نارسایی کلیوی است.
- اختلال در خواب: انجام حرکات ورزشی شدید سیستم واکنش به استرس را در بدن فعال می کند. به طور مثال ممکن است بدن میزان هورمون های کورتیزول و آدرنالین بیشتری ترشح کند که در نتیجه به بروز مشکلات خواب از جمله بی خوابی منجر می شود. زمانیکه ماهیچه ها به دلیل فعالیت زیاد خسته می شوند بدن نیز دچار احساس بی قراری و ناآرامی می شود.
- خودداری از مشارکت در انجام فعالیت های دیگر: افرادی که به ورزش اعتیاد پیدا می کنند اغلب خود را از خانواده و دوستان دور کرده و صرفا برنامه های ورزشی خود را دنبال می کنند. آنان بیشتر زمان خود را به انجام تمرینات ورزشی در باشگاه اختصاص می دهند. نتایج یک تحقیق نشان داد افرادی که بیش از ۷.۵ ساعت در هفته ورزش می کنند بیشتر احتمال دارد به علائمی همچون گیجی، زودرنجی، عصبانیت، نوسانات خلقی، اضطراب و افسردگی دچار شوند.
- افزایش خطر ابتلا به اختلالات ...

سرخط اخبار