بندرعباس- ایرنا- حبس زدایی از سیاست های مهم راهبردی دستگاه قضایی است و این موضوع در حوزه های قضایی هرمزگان با جدیت پیگیری می شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان شامگاه سه شنبه در نشست بررسی وضعیت اشتغال زندانیان ، اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها امری مهم و اساسی است که با همراهی و مشارکت تمامی ارگانها و دستگاههای مرتبط میسر می شود.
علی صالحی با اشاره به اعطای اشتغال به کار خارج از زندان به ۱۵۰ نفر از مددجویان ندامتگاه بندرعباس ، گفت: این مساله با پیشنهاد شورای طبقه بندی و موافقت دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: با راه اندازی مرکز جدید اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ظرفیت بسیار خوبی جهت اشتغال به کار خارج از زندان برای مددجویان ندامتگاه های استان هرمزگان ایجاد شده است.
صالحی بیان داشت: اشتغال خارج از زندان موجب کاهش تراکم جمعیت کیفری داخل زندان می شود و فرصت مناسب تری جهت اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی را فراهم می آورد .
وی خاطرنشان کرد: براساس آمار ارائه شده توسط اداره کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان ، بیشترین بازدید قضات در سطح زندان های هرمزگان مربوط به بازداشتگاه قشم است.
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: حضور قضات در ندامتگاه علاوه بر کاهش جمعیت کیفری اثرات بسیار خوبی در آرامش خاطر مددجویان و امنیت پایدار داشته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار