رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری تاکید کرد: زمان آن فرارسیده که شورای شهر ظرفیت حقوقی خود را برای اعلام جرم بر علیه مراکز آلاینده فعال ساخته و پیگیری حقوق عامه در حوزه هوای پاک را در مراجع قضایی و نظارتی در دستورکار قرار دهد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در دویست و چهل و پنجمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور، با قرائت بخشی از بیانیه هوای تهران در سال ۷۲ گفت: بیانیه هوای تهران ۷۲ آغاز حرکتی مطالبه محور و مدنی جهت پیگیری حق شهر برای هوای پاک بوده است در سال های بعد ۱۳۸۹، ۱۳۹۰، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ فعالان محیط زیست، هنرمندان، دانشجویان، اساتید دانشگاه، پزشکان و اصحاب رسانه بر این حق مسلم شهروندی در بیانیه های متعدد پافشاری کرده اند. 
وی ادامه داد: دستگاه های مسئول اعم از شهری و دولتی در قالب طرح های جامع مبارزه با آلودگی هوا و مصوبات هیات وزیران تلاش کرده اند به این مطالبات بر حق پاسخ بدهند و توفیقات و دستاوردهایی هم حاصل شده است. 
این عضو شورای شهر با بیان اینکه همچنان شهر تهران پس از نیم قرن تحمل موج های متعدد دود و آلودگی، در آستانه ورود به قرن جدید شمسی یکی از آلوده ترین شهرهای جهان است، اظهار داشت: اینک در آستانه آخرین فصل آلودگی هوا در سده ۱۴۰۰ قرار داریم که از بد روزگار با بیماری همه گیر کرونا مقارن شده است. 
حسینی میلانی با بیان اشاره به وضعیت جوی فصل پاییز تصریح کرد: خطر اینجاست که پاییز خشک تری را در پیش رو داریم و تحریم های ظالمانه نیز راه را برای کمک به تنفس شهر تنگ کرده است. در شش ماهه دوم سال ۹۹، شهر تهران باید هم زمان با سه اهریمن کرونا، آلودگی هوا و تحریم نبردی سخت را به سرانجام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار