ایسنا/خراسان جنوبی نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات معدن طلای شادان خوسف در استان پیگیری و اگر نیاز باشد از طریق مجلس و وزارتخانه صمت دنبال می شود.

حسین خسروی اسفزار، امروز دوشنبه ۹ تیر در بازدید از معادن طلا و مس شهرستان خوسف به همراه خوسف و تعدادی از مسئولان محلی، اظهار کرد: هم اکنون کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و لذا همه مسئولان برای پیروزی در این برهه از زمان باید در کنار هم باشند تا شاهد رونق و توسعه باشیم.
به گزارش ایسنا، خسروی اسفزار با بیان اینکه معادن یکی از پیشران های توسعه خراسان جنوبی است، گفت: مشکلات معدن طلای شادان خوسف در استان پیگیری و اگر نیاز باشد از طریق مجلس و وزارتخانه صمت دنبال می شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، هنچنین در جمع مردم روستای علی آباد زارعین خوسف حضور یافت و ادامه داد: هدف از این بازدید، آشنا شدن با مشکلات و پتانسیل های خوسف است، لذا مشکلات توسط مدیران مربوطه احصا و رصد خواهد شد.
خسروی اسفزار تصریح کرد: وظیفه نماینده مردم، اجرایی کردن امور نیست؛ بلکه وظیفه یک نماینده نظارت و قانون گذاری است تا در توسعه روستا به نفع مردم عمل کند.
در این روستا مشکلاتی در خصوص ممیزی و واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی، واگذاری زمین برای احداث مسکن، احداث سیل بند در حاشیه روستا، بکار گیری جوانان در معادن منطقه از سوی مردم مطرح شد.
از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این روستا تعویض لوله های فرسوده شبکه آبرسانی بود چراکه به گفته اهالی این روستا، آبرسانی به روستای علی آباد زارعین از سال 1366 انجام شده است که هم اکنون فرسوده و هدر رفت آب بالایی دارد.
اهالی روستای علی آباد زارعین با اشاره به تردد خودروهای سنگین حمل مواد معدنی از معادن منطقه و تخریب این جاده، درخواست روکش جاده ماژان و ارتقای جاده روستایی به جاده اصلی را مطرح کردند.
تقویت ...

عناوین مهم خبری