دیدار کیم با پوتین در سایه شکست مذاکرات آمریکا و کره شمالی

اکوفارس دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۵
اکوفارس: سخنگوی کاخ کرملین از آماده سازی مقدمات ملاقات «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در هفته آینده خبر داد.

به گزارش فارس، کاخ کرملین تأیید کرد مسکو در حال آماده شدن برای اولین دیدار «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه است. همچنین رئیس جمهور کره جنوبی نیز برای دیدار مجدد با کیم ابراز تمایل کرده است.
به نوشته روزنامه « ایندیپندنت »، کیم هفته آینده به «ولادیوستوک» سفر خواهد کرد. پوتین نیز برای شرکت در کنفرانسی در روزهای ۲۶-۲۷ آوریل به شرق روسیه سفر کرده و سپس عازم چین می شود.
«دیمیتری پسکوف» سخن گوی کرملین در کنفرانسی در جمع خبرنگاران از ذکر تاریخ و زمان برگزاری این ملاقات اجتناب کرد اما بر آماده شدن نهاد ریاست جمهوری روسیه برای این رویداد صحه گذاشت.
پیش تر نیز شماری از نمایندگان پارلمان روسیه از وقوع چنین دیداری در فصل بهار خبر داده بودند.
پس از به بن بست رسیدن مذاکرات کره شمالی و آمریکا بر سر لغو تحریم های «پیونگ یانگ» در قبال خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، روسیه امید دارد بتواند توجه کیم را به سمت خود جلب کند.
«ولادیمیر فرولوف» دیپلمات سابق و متخصص روابط خارجی در این باره گفت: «کیم خواهان لغو تدریجی تحریم ها در قبال اقدام محدود در زمینه خلع سلاح اتمی است».
وی افزود: «و این جا، بسیار خوشحال است که قدم به میان گذاشته و خود را به عنوان دولت مردی ریش سفید معرفی کند. اما اگر پیشرفت زیادی حاصل نشود، ممکن است کیم تاکتیک خود را تغییر داده و کارهای نادرستی انجام دهد».
از سوی دیگر، به نوشته خبرگزاری « رویترز »، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی نیز روز دوشنبه اعلام کرد مشتاق است با کیم دیداری داشته باشد.
مون و کیم تا کنون سه دیدار داشته اند اما پس از شکست مذاکرات آمریکا و کره شمالی در ماه فوریه، این ...