یک نماینده کنگره آمریکا روز سه شنبه با انتقاد از تهاجم ترکیه به شمال شرق سوریه احتمال خارج کردن این کشور از ائتلاف ناتو را گزینه ای دانسته که روی میز قرار دارد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک نماینده کنگره آمریکا روز سه شنبه در انتقاد از تهاجم ترکیه به شمال شرق سوریه طرح خارج کردن این کشور از «سازمان پیمان آتلانیک شمالی» (ناتو) را گزینه ای دانسته که روی میز قرار دارد.
«اریک سوالول»، سه شنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری «سی ان ان» گفت: «ترکیه، جزو متحدان ما در ناتو است و فکر نمی کنم که بخواهند از ناتو بیرون انداخته شوند.» البته فکر می کنم این گزینه ای است که روی میز قرار دارد.»
به نوشته «نیوزویک»، این نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا گفته که رفتار ترکیه در حال حاضر شباهتی به یک متحد آمریکا ندارد.
سوالول در ادامه مصاحبه با «سی ان ان» خواستار یافتن روشی فراحزبی در نهاد قانونگذار آمریکا برای تغییر رفتار ترکیه شده است.
شب گذشته (دوشنبه) «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از توافق فراحزبی در دو شاخه کنگره آمریکا (مجلس سنا و مجلس نمایندگان) برای تلاش جهت لغو تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در سوریه خبر داد.
پلوسی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که با «لیندسی گراهام»، عضو جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا درباره این موضوع صحبت کرده است.
وی نوشت: «از گفت وگو با سناتور لیندسی گراهام خوشوقت شدم. نخستین مسئله کاری ما توافق بر سر این بود که بایستی فوراً یک قطعنامه فراحزبی در هر دو مجلس کنگره برای لغو تصمیم خطرناک رئیس جمهور در سوریه داشته باشیم.»
پلوسی نوشته در مرحله بعد، اعضای هر دو حزب آمریکا در مجلسین کنگره این کشور بایستی «قوی ترین تحریم ها» را علیه ترکیه اعمال کنند.
هفته گذشته ترامپ بعد از مکالمه تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار