سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه ایمن سازی گردنه اسدآباد به صورت مستمر انجام می شود گفت: مشکل روشنایی گردنه نیز ناشی از سرقت کابل و فرسودگی آن است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، گردنه اسداباد ایمن سازی شود، عنوان سوژه ای است که در سامانه فارس من خبرگزاری فارس ثبت شده است.
بر همین اساس سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در گفت وگو با فارس اظهار کرد: اجرای روکش آسفالت در گردنه اسدآباد حدود یک هفته است که آغاز شده و خط کشی هم در حال انجام است.
مسعود رستمی در خصوص مشکلات روشنایی گردنه نیز یکی از علت های خاموشی را سرقت کابل های آن منطقه عنوان کرد و گفت: فرسودگی کابل و سیستم روشنایی آنجا هم یکی دیگر از مشکلات است و با اتصال کردن کابل ها موجب خاموشی گردنه می شود که باید به صورت دوره ای سرویس دهی شود.
وی در خصوص مشکلات نبود علائم راهنمایی رانندگی در این مسیر نیز گفت: تابلو و علائم راهنمایی با توجه به اینکه در معرض عبور خودروهاست ممکن است مورد برخورد قرار گرفته و ساقط شوند اما مجددا کار می شود.
سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه امسال ۱۵ کیلومتر در این گردنه خاکریز بازدارنده کار شده است افزود: با توجه به اینکه بیشترین تصادفات به علت سرعت زیاد و خروج از محور است موجب واژگونی خودرو می شد بنابراین ۱۵ کیلومتر خاکریز با اولویت نقاط کولاک گیر در ارتفاع یکی و نیم تا دو متر انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه شانه سازی ها مجدد انجام شده و تسطیح رگلاژ شده است گفت: چاله گیری و روکش آسفالت به صورت مستمر در این گردنه انجام می شود.
رستمی در خصوص حفر تونل در این مسیر نیز گفت: حفر تونل مطالعات نیازمند مطالعات ویژه است اما ساخت ان نیز با اداره راه و شهرسازی است و از حوزه ما خارج است.
انتهای پیام/۸۹۰۰۳/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار