رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به مشکلات کسب وکارهای حوزه فناوری اطلاعات، گفت: زمانی که یک کسب وکار آی تی به مدت دو روز فیلتر می شود، کاربران اعتمادشان را از دست می دهند؛ یا در مواردی که سرور را خاموش می کنند، رتبه وب سایت در الکسا پایین می آید. البته با شرایط ایجادشده، دیگر یک قاضی یا مرجع نمی تواند به تنهایی حکم فیلترینگ بدهد و این ها نکات مثبتی است که از تعامل صنف و نهادها ایجاد شده است.

محمدباقر اثنی عشری در گفت وگو با ایسنا، بیان این که تشکل صنفی همیشه یک واسطه بین دولت و بخش خصوصی است، اظهار کرد: فلسفه بخش خصوصی این است که برای خواسته ها و نیازهایش جمع شود، در آن صورت پخته تر و کامل تر شده و مخاطراتش هم کمتر می شود. ما هم تمام تلاشمان این بوده که این فاصله را پر کنیم و بیش تر به صنف و بخش خصوصی متصل هستیم تا دولت.
وی ادامه داد: البته اخیرا ارتباطاتمان با دولت کمی بیش تر شده آن هم به این خاطر که کار بیش تری داریم، اما صنف هم بزرگ تر شده است. ما در دور اول ۹۰۰ عضو داشتیم، دو سال پیش ۱۴ هزار عضو داشتیم و اکنون ۱۷ هزار عضو داریم، بدون سیاست های اجباری. روزی که سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور (نصر) شروع به کار کرد، ما بخش های سخت افزار، نرم افزار و اینترنت را داشتیم اما اکنون ۲۰ کمیسیون تخصصی داریم که هر کدام مسائل و خواسته هایی دارند. از جمله کمیسیون های خدمات ماهواره ای، امنیت فضای تولید تبادل یا کمیسیون آموزش. سازمان نصر، کل ICT را پوشش داده و اپراتورها و مخابرات هم عضو سازمان هستند و هر کدام خواسته ای دارند.
تلاش برای اصلاح روند واردات تجهیزات
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به کمیسیون شبکه سازمان نصر بیان کرد: تجهیزات شبکه باید طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات ارتباطات تایید نمونه شود و این تایید نمونه طبق آیین نامه ای انجام می شود که ۱۲ سال پیش تصویب شده است. به دلیل مشکلاتی که شرکت ها داشتند، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال تهیه آیین نامه دیگری است و ما در حال مذاکره با رگولاتوری هستیم تا شرایطی را ایجاد کنیم که واردکنندگان و تولیدکنندگان ما بتوانند برای عرضه محصولات باکیفیتشان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار