گروهک های تروریستی مورد حمایت ترکیه در شمال غرب سوریه به شدت درتلاش هستند از سقوط منطقه ای مهم جلوگیری کنند تا مواضع اشغالی را در استان های ادلب و حماه حفظ کنند.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نیروهای ارتش سوریه از دو هفته قبل عملیاتی را در شمال شرق استان لاذقیه برای بازپس گیری ارتفاع راهبردی «کبانی» آغاز کرده اند و درگیری ها با گروهک های تروریستی در این محور همچنان جریان دارد.
گروهک های تروریستی با پشتیبانی ترکیه و برخی از رژیم های منطقه به شدت از مواضع اشغالی در شمال شرق استان لاذقیه به ویژه ارتفاع بسیار مهم «کبانی» دفاع می کنند و درصدد هستند تلاش نیروهای سوری را در این محور ناکام بگذارند.
گروهک های تروریستی به خوبی می دانند اگر ارتفاع راهبردی «کبانی» را در شمال شرق استان لاذقیه از دست دهند، دشت «الغاب» نیز در شمال غرب استان حماه از کنترل شان خارج خواهد شد و راه برای پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت شهر راهبردی جسر الشغور (یکی از مهم ترین پایگاه تروریست ها در استان ادلب) باز می شود.
آرشیو
یک منبع میدانی اعلام کرد: عناصر تروریستی روز جمعه از لاک دفاعی خارج شدند و ضد حملاتی را در محور های شمال غرب و غرب منطقه کبانی در شمال شرق استان لاذقیه ترتیب دادند تا از میزان فشار حملات بر ارتفاع «کبانی» بکاهند و تمرکز نیروهای ارتش سوریه را در این محور بر هم بزنند.
این منبع میدانی از حمایت گسترده و وسیع آنکارا از گروهک های تروریستی در شمال شرق استان لاذقیه خبر داد و گفت: عناصر تروریستی «جبهه النصره، حزب اسلامی ترکستانی، انصار الاسلام، احرار الشام و...» حملات را از محور جنوبی مناطق «التفاحیه، دویرنه، رویسه الجوز و...» علیه نیروهای سوری آغاز کردند.
وی با بیان این که نیروهای ترکیه با تشکیل اتاق عملیات در محور منطقه «کبانی»، عملیات گروهک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار