رایزنی های عراقچی با مقامات روس در مسکو

برنا نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۶
«سیدعباس عراقچی» و «ایگور مورگولوف» معاونان وزیران امور خارجه ایران و روسیه ضمن دیدار و گفت وگو با یکدیگر بر گسترش روابط دو کشور در تمامی حوزه ها تاکید کردند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری  برنا ، در این دیدار دوجانبه که امروز شنبه در مسکو برگزار شد، دو طرف به صورت مفصل در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه تبادل نظر کردند.
توجه اصلی دو طرف در این دیدار به موضوعات مربوط به توسعه همکاری های ایران و روسیه از جمله همکاری ها در حوزه های اقتصادی - بازرگانی و انسانی- فرهنگی متمرکز بود.
طرف های ایرانی و روس در این دیدار در خصوص مهم ترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو کردند.
عراقچی و مورگولوف بر عزم متقابل برای تحکیم و گسترش روابط ایران و روسیه در عرصه های مختلف تاکید کردند.
عراقچی امروز با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه نیز دیدار و درباره برجام با وی گفت وگو کرد.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز هم با «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار و با وی درخصوص آخرین تحولات منطقه ای گفت وگو کرد.
در دیدار «سیدعباس عراقچی» با بوگدانف که به درخواست وزارت امور خارجه روسیه، پشت درهای بسته برگزار شد، طرفین در خصوص تحولات خاورمیانه و خلیج فارس از جمله اوضاع عراق، لبنان، سوریه، یمن، و نیز طرح صلح هرمز جمهوری اسلامی ایران و طرح روسیه برای تامین امنیت جمعی در خلیج فارس تبادل نظر کردند.
بیشتر بخوانید: رایزنی های مهم منطقه ای در سفر دستیار ارشد وزیر خارجه به مسکو نشست افغانستان در مسکو آغاز شد

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار