سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در تذکری شفاهی از قوه قضاییه خواست تا مسببین ریزش بورس و متضرر شدن مردم را محاکمه کند.
به گزارش تابناک ایلام؛ نماینده ایلام در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: یاد همه شهدای عرصه سلامت و تعلیم و تربیت مخصوصا معلم ایلامی شهلا محمدی که روی تخت بیمارستان و زیر دستگاه اکسیژن برای دانش آموزانش پیام سلامت و امید فرستاد را گرامی می داریم.
او گفت: عدم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی عی رغم اینکه بیشترین سهم بیمه را پرداخت می کنند اما کمترین حقوق و مزایا را دریافت می کنند، برعکس نص صریح قانون اساسی و برعکس قانون برنامه ششم توسعه است.
فلاحی با بیان اینکه یا قانون ننویسیم یا اگر نوشتیم جسارت و جرأت اجرای آن قانون را داشته باشیم، عنوان کرد: اصل 20 قانون اساسی همه مردم را به شکل یکسان در حمایت قانون قرار داده است و اصل 30 برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده که عدالت را در نظام پرداختها اجرا کند اما با تورم موجود و مرغی که کیلویی 40 هزار تومان شده و با لجام گسیختگی حاکم بر بازار، قطعا خط فقر در ایران به بالای 10 میلیون تومان رسیده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: طبق نظر کارشناسان اگر مبنای قضاوت در خصوص حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مستمری 4 هزار تومانی سال 60 در نظر بگیریم، و اگر فرض را بر این بگذاریم که تورم سالانه فقط 22 درصد افزایش پیدا می کند، اگر بخواهیم بازنشسته ما همان قدرت خرید سال 60 را داشته باشد باید مستمری بازنشستگان ما بالای 9 میلیون تومان باشد و حال چگونه باید این قشر با یک سوم این حقوق رفاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار