پیشنهاد جدید به روحانی برای معرفی معاونت بازرگانی

خبرگزاری آنا چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به رئیس جمهور برای تعیین یک معاون برای اداره بخش های مرتبط با بازرگانی در وزارتخانه های صمت و بازرگانی پیشنهاد جدیدی شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی در تشریح مصوبات این جلسه هیئت دولت اظهارکرد: بخش دیگری از جلسه امروز دولت به فرمایشات و دستورات شب گذشته مقام معظم رهبری در ارتباطات با مسائل اقتصادی و رونق تولید و اینکه چگونه بتوانیم برای سرمایه گذاری در کشور اعم از داخلی و خارجی تسهیلات ایجاد کنیم ، اختصاص یافت.
وی افزود: امروز همچنین در مورد تلاش برای ایجاد اشتغال، واگذاری بنگاه های اقتصادی در اختیار دولت و نیروهای نظامی به مردم و همچنین رونق گردشگری و درمجموع تلاش برای اینکه دستورات رهبر معظم انقلاب با سرعت بیشتری عملیاتی شود، بحث کردیم.
واعظی بابیان اینکه برای مدیریت شرایط اقتصادی امروز به دلیل فشارهای اقتصادی آمریکا و تصمیم گیری سریع، ما باید یک مدیریت متمرکز داشته باشیم که شجاعت در تصمیم گیری داشته باشد، گفت: همه اعضای دولت بر اتخاذ تصمیمات جدی برای رونق تولید و توسعه کسب وکار اتفاق نظر دارند.
رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در خصوص کالابرگ الکترونیکی و وضعیت اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی، گفت: فعلاً همان سیاست قبلی به قوت خود باقی است و تصمیم جدیدی گرفته نشده است.
واعظی افزود: مباحثی که در مورد کالابرگ الکترونیکی یا روش های دیگر مطرح می شود در واقع پیشنهاد هایی است که سازمان برنامه وبودجه و برخی دستگاه های دیگر تنظیم کرده اند و در کمیته ای در حال بررسی است برای اینکه اگر روزی شرایط به گونه ای بود که نیاز به اجرای آن طرح ها بود، انتخاب کنیم و درواقع طرح های روی میز است.
رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص وضعیت انتخاب سخنگوی جدید دولت نیز گفت که این موضوع بررسی شده و یک مورد به ...