یک روزنامه آمریکایی بامداد جمعه مدعی شده آمریکا چند کشتی حامل سوخت ایران را توقیف کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی مدعی شده دولت آمریکا برای نخستین بار محموله کشتی هایی که با نقض قوانین تحریم های واشنگتن اقدام به حمل سوخت ایران می کردند را توقیف کرده است.
روزنامه «وال استریت ژورنال» با گزارش این خبر افزود چهار کشتی مذکور به نام های «لونا»، «پاندی»، «برینگ» و «بلا» طی روزهای اخیر در آب های آزاد توقیف شده اند و اکنون در حال انتقال به سمت شهر «هیوستون» ( در ایالت تگزاس) هستند. 
یک مقام آمریکایی گفته که این کشتی ها بدون استفاده از زور نظامی توقیف شده اند. او از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرده است.
ماه گذشته دادستان های آمریکایی دادخواستی را برای توقیف این چهار کشتی که عازم ونزوئلا بودند صادر کرده بودند. در آن زمان گفته شده بود این چهار نفتکش با پرچم لیبری حرکت می کنند و متعلق به شرکت های یونانی هستند. 
 این دادخواست بعد از آن صادر شد که ایالات متحده آمریکا یک ماه قبل تر در جلوگیری از انتقال بنزین ایران توسط ۵ نفتکش به ونزوئلا ناکام مانده بود.
مقام های آمریکایی گفته اند هنگامی که حکم دادستان های آمریکایی در ماه جولای صادر شد، کشتی های «برینگ» و «بلا» در حال حرکت در نزدیکی سواحل «کاپ ورد» بودند. کشتی های «لوند» و «پاندی» هم آخرین سیگنال های خودشان را ماه گذشته میلادی از آب های عمان ارسال کردند. 
در دادخواست دولت آمریکا ادعا شده یک تاجر ایرانی مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق شبکه های از شرکت های صوری، حمل و نقل و ارسال محموله های سوخت به ونزوئلا را تسهیل کرده است.
با وجود این، حساب توئیتری منتسب به «حجت سلطانی»، سفیر ایران در ونزوئلا برخی ادعاها مبنی بر اینکه آمریکا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار