دخالت بازارساز در کنترل بازار ارز/بانک مرکزی وارد بازار شد

دریافت خبر : سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
دخالت بازارساز در کنترل بازار ارز/بانک مرکزی وارد بازار شد
به گزارش خبرنگار مهر ، دیروز بازار ارز روند رو به کاهشی را تجربه کرد، بسیاری از دلالان این بار مقاومت بالایی در برابر کاهش نرخ نداشتند و معتقد بودند که سیاست دولت این است که در بازار وارد شده و نرخ را تا حدود زیادی مدیریت نماید. بر این اساس، یک مقام مسئول در نظام بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با تفویض اختیارات جدید سران قوا به رئیس کل بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، این بانک از روز گذشته مقتدرانه در بازار وارد شده است. وی افزود: بر همین اساس بانک مرکزی از طریق بانک ها و صرافی های مجاز در بازار ارز مداخله و اقدامات لازم برای کنترل نرخ ارز را انجام داد. به گزارش مهر، با تفویض این اختیارات بانک مرکزی وظیفه اصلی خود که همانا بازارسازی و هدایت درست جریان ورود و خروج ارز بود را با ابزارهای قانونی و در جهت حفظ ارزش پول ملی به عهده گرفت و نتیجه آن، تا پایان ساعات معاملات برهمه مشهود شد. کاهش حدود ۵هزار تومانی دلار در یک روز هم به لحاظ مقدار و هم به لحاظ درصد نشان از افول شعله نرخ ها در بازار ارز دارد. براین اساس پیش بینی می شود که نرخ ارز امروز هم به روند کاهشی خود ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، دیروز بازار ارز روند رو به کاهشی را تجربه کرد، بسیاری از دلالان این بار مقاومت بالایی در برابر کاهش نرخ نداشتند و معتقد بودند که سیاست دولت این است که در بازار وارد شده و نرخ را تا حدود زیادی مدیریت نماید.
بر این اساس، براساس اخبار واصله به خبرنگار مهر، با تفویض اختیارات جدید سران قوا به رئیس کل بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، این بانک از روز گذشته مقتدرانه در بازار وارد شده است.
 بر همین اساس بانک مرکزی از طریق بانک ها و صرافی های مجاز در بازار ارز مداخله و اقدامات لازم برای کنترل نرخ ارز را انجام داد.
به گزارش مهر، با تفویض این اختیارات بانک مرکزی وظیفه اصلی خود که همانا بازارسازی و هدایت درست جریان ورود و خروج ارز بود را با ابزارهای قانونی و در جهت حفظ ارزش پول ملی به عهده گرفت و نتیجه آن، تا پایان ساعات معاملات برهمه مشهود شد.
کاهش حدود ۵هزار تومانی دلار در یک روز هم به لحاظ مقدار و هم به لحاظ درصد نشان از افول شعله نرخ ها در بازار ارز دارد.
بر این اساس پیش بینی می شود که نرخ ارز امروز هم به روند کاهشی خود ادامه دهد.
به گفته کارشناسان، همگام با ...

[ مشاهده متن کامل دخالت بازارساز در کنترل بازار ارز/بانک مرکزی وارد بازار شد خبرگزاری مهر ]