اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه اگر پیروز انتخابات نشود، نتیجه آن را نخواهد پذیرفت، ریسک انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را تا حد زیادی بالا برده است. اگر وی پیروز نشود، احتمال شورش و ایجاد وضعیت مبهم در آمریکا وجود دارد. این مساله حقیقتا برای این کشور خطرناک است.

به گزارش سایت طلا،یک مقام اسبق کاخ سفید در موضع گیری اعلام کرده است: بازار های مالی باید به احتمال برگزاری مناقشه برانگیز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و نتیجه چالش برانگیز آن، توجه ویژه ای کنند و بدانند که این انتخابات می تواند حامل "ریسک بالایی" برای عرصه سیاسی و اقتصادی آمریکا باشد.
"کِلِت ویلمز" معاون سابق رئیس "شورای اقتصاد ملی آمریکا" در گفتگو با "خبرگزاری سی ان بی سی" آمریکا گفته است: «آمریکا می تواند در صورتی که کاندیدای بازنده انتخابات آن، از پذیرش نتیجه سرباز بزند و یا حتی مشروعیت انتخابات را زیر سوال ببرد، دچار وضعیت اسفناکی شود».
اخیرا "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا از دادن پاسخ صریح به این پرسش که آیا اگر انتخابات را ببازد، حاضر است نتیجه آن را بپذیرد یا خیر، صراحتا طفره رفت. این موضع گیری وی موجب شده تا نگرانی های زیادی در مورد چالش پرمناقشه و پرهزینه انتقال قدرت در آمریکا در صورت شکست وی (ترامپ) در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ایجاد شود.
ویلمز بر این باور است: «من فکر می کنم مساله انتقال مسالمت آمیز قدرت در آمریکا یک موضوع جدی و قابل توجه است و بازار ها بایستی بر آن تمرکز ویژه ای را معطوف کنند. من تغییرات چشمگیری را در عرصه رقابت های انتخاباتی آمریکا در شش الی هشت هفته اخیر رصد کرده ام و همگی آن ها دال بر این هستند که بایستی با دقت، روند تحولات انتخاباتی آمریکا را تحلیل کرد».
به گزارش فرارو، ویلمز می گوید: «در اوایل ماه آگوست، دونالد ترامپ فکر می کرد که تا حد زیادی از رقیب خود جو بایدن عقب افتاده است... با این حال، وی اکنون به دلایلی موقعیت خود را در مقایسه با بایدن، بهتر ارزیابی می کند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار