مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: جذب و ماندگاری گردشگر در راستای افزایش اشتغال و درآمدزایی مهمترین اولویت برنامه های گردشگری باشد.
به گزارش ایلنا از بندرانزلی، نشست ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر با حضور محمد ولی روزبهان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل، معاونین و مدیران این سازمان، فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه، مسئولان هلال احمر و شبکه بهداشت و سایر اعضای این ستاد، با هدف بررسی توانمندی ها و سازوکارهای لازم برای پذیرایی و استقبال از مهمانان نوروز ۹۹ این منطقه برگزار شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست ضمن تقدیر از اعضای ستاد خدمات سفر به رشد ۱۳ درصدی جذب گردشگر داخلی و خارجی در نوروز ۹۸ در فازتجارت و گردشگری این منطقه اشاره و گفت: حضور گردشگران در استان گیلان و این منطقه در افزایش درآمد بخش خصوصی و جوامع محلی منطقه و استان بسیار تأثیر گذار بوده و توسعه زیرساخت های گردشگری در کنار بهره گیری از مواهب طبیعی موجب افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی در سطح استان و منطقه آزاد انزلی خواهد شد.
 روزبهان در ادامه به لزوم بهره گیری و توجه به ظرفیت های گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: شمال کشور به لحاظ بهره مندی از مواهب طبیعی مقصد حضور گردشگران بوده و در این میان منطقه آزاد انزلی یکی از مهم ترین مراکز حضور گردشگران است، براین اساس حضور بیش از پیش و افزایش ضریب ماندگاری گردشگران در سطح منطقه باید به عنوان مهمترین اولویت های برنامه ها و خدمات نوروزی سازمان در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه به لزوم فرهنگ سازی در ارائه خدمات و جذب گردشگران اشاره و بیان کرد: منطقه آزاد انزلی باید به عنوان یک الگو برای گردشگران و فعالان ...

سرخط اخبار