این عضو از بدن تمام رازهای شما را بدون حرف زدن لو می دهد!

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۵
این عضو از بدن تمام رازهای شما را بدون حرف زدن لو می دهد!
ابعاد علمی واکنش یک عضو بدن نسبت به عملکرد افراد را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛  بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات جدیدی که در دانشگاه آریزونا انجام گرفته است، هنگامی که انسان ها اشتباهات فاحشی انجام می دهند، اندازه مردمک چشم های آن ها تغییر می کند. محققان برای بررسی اشتباه در انسان، آزمایشی شنیداری را در ۱۰۸ آزمایشگاه انجام دادند.
هر شرکت کننده به یک سری از ۲۰ کلیک پاسخ داد که برخی از آن ها در گوش چپ خود و برخی از آن ها در سمت راست، در طول یک ثانیه گوش ضربه زده شد. سپس آن ها مجبور بودند تصمیم بگیرند که کدام گوش بیشترین کلیک را داشته است. هر مشارکت کننده این کار را به طور میانگین ۷۶۰ بار تکرار کرد با الگو های کلیک در هر آزمایش متفاوت بود.
با توجه به ماهیت سریع این آزمایش، پاسخ های اشتباه امری معمولی بود ودر ۲۲ ٪ موارد شرکت کنندگان پاسخ اشتباه دادند. در طول تمام مطالعه، محققان می خواستند بدانند زمانی که آن ها خطایی را انجام می دهند چه اتفاقی در چشم های شرکت کنندگان، مخصوصا مردمک شان می افتد.
انسان ها معمولا در خیلی از موارد تصمیمات کامل و درستی ندارند. آن ها در معرض بسیاری از جهت گیری های شناختی هستند، بنابراین سوال این است که در این فرایند این ادغام اطلاعات، شواهد در طول زمان در معرض چه نوع تعصبات قرار دارند؟
گذشته از مباحث انسان شناختی از لحاظ علم فیزیولوژی و پزشکی در چنین مواردی اندازه مردمک چشم بازتابی از سطوح مغز نوراپی نفرین در مغز است - انتقال دهنده های عصبی که انعطاف پذیری را تعدیل می کند.
در حالی که برخی از آزمایش شوندگان در مطالعه تغییرات شدیدی را در مردمک چشمان خود نشان می دادند، برخی دیگر بسته به میزان و ریشه اشتباهاتی که انجام داده بودند، ...

[ مشاهده متن کامل این عضو از بدن تمام رازهای شما را بدون حرف زدن لو می دهد! برنا نیوز ]