نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس، از رفع مشکلات ایجادشده در متناسب سازی حقوق بازنشتگان کشوری در پرداختی این ماه آنها و تلاش مجلس برای تامین منابع لازم جهت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و رفع شکاف ایجادشده بین پرداختی بازنشستگان خبر داد.
به گزارش ایلنا، ولی اسماعیلی  در بیان دلیل اختلاف ایجادشده در نحوه پرداخت بازنشستگان به دنبال اجرای  طرح متناسب سازی حقوق  این قشر، به خانه ملت، گفت: ما در اجرای طرح همسان سازی از یک طرف ساماندهی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را داشتیم که مبلغی میانگین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و پانصد هزار تومان به پرداختی آنها اضافه شد، از سوی دیگر اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری را داشتیم که در پی آن افزایش حقوق آنها بیشتر از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شد به طوری که 90 درصد از حقوقشان را دریافت کردند.
دلیل وجود تفاوت در اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ماه گذشته یک سری مشکلاتی در نحوه اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری وجود داشت که در این مورد با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صحبت کردیم و قرار شد از این ماه مشکل ایجاد شده حل شود.
وی تصریح کرد: قرار بر این شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منابع لازم جهت متناسب سازی حقوق تمام بازنشستگان کشوری را تامین کند و 10 درصد تفاوت و 90 درصد افزایشی که قرار بود داشته باشد، اعمال شود. چرا که در ماه قبل برخی پرداختی ها تنها 60 یا 70 درصد افزایش یافته بود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: این مشکل به دلیل اختلال در سیستم ها ایجاد شده بود که قرار شد در این ماه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار