اکوفارس: استاندار تهران گفت: برای تسهیل پوشش خطوط حمل و نقل عمومی و آسان سازی دسترسی آحاد جامعه، خطوط متروی پایتخت از هفت به ۱۱ خط افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در شورای حمل و نقل و ترافیک استان تهران افزود: توسعه خطوط ریلی زیرزمینی در سطح این استان، اقدام بسیاری ارزشمندی است و باید بر اساس نقشه جامع و مطالعات آینده پژوهشی شروع شود.
وی یادآورشد: این مطالعات چهار هدف را دنبال می کند که شامل بهینه سازی خطوط، توسعه خط ها از هفت به ۱۱، گسترش قطارهای شهری در حومه پایتخت و افزایش خطوط اکسپرس می شود.
محسنی بندپی اظهارداشت: اکنون روزانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از طریق خطوط ریلی درون شهری جابجا می شوند و باید دسترسی عمومی به این ظرفیت را تا پنج میلیون نفر افزایش داد.
استاندار تهران گفت: راه اندازی خطوط به لحاظ فنی، اجرایی و مالی نیازمند ارائه اطلاعات تکمیلی است که باید توسط مشاوران آن ارائه شود.
وی خاطرنشان کرد: اکنون فاصله ایستگاه ها ۸۰۰ متر محسوب می شود که این عدد باید به ۶۰۰ متر کاهش یابد، اگرچه بررسی پزشکی نشان می دهد که در تحرک پذیری مشکل دارند.
محسنی بندپی با بیان اینکه در مطالعات لازم برای راه اندازی مترو، کاربری اراضی در نظر گرفته شود ادامه داد: این طرح در شبکه حمل و نقل ریلی شهری با رعایت نکات اعلام شده، مورد تصویب، تایید و بررسی قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران نیز در ادامه این جلسه اعلام کرد: اهداف ما در اجرای این طرح افزایش ظرفیت خطوط جدید و کاهش ترافیک است.
محمد تقی زاده اضافه کرد: باید شبکه تکمیلی خطوط اتوبوسی بی آر تی همزمان با خطوط مترو اجرا شود.
وی افزود: انتظار می رود در طرح بازنگری نقاط ضعف شناسایی، اعلام و نحوه رفع آن نیز گفته شود.
تقی زاده بر لزوم در نظر گرفتن کاربری اراضی در طراحی نقشه خطوط جدید مترو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار