علی صوفی گفت: این احتمال وجود دارد که در صورت فعالیت دوباره شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، شخص آیت الله موسوی خوئینی ها در رأس این نهاد سیاسی قرار بگیرند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست سایت فردا: فرصت زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری آتی باقی نیست و اصلاح طلبان نیز مایل نیستند که دست روی دست گذارند. از همین رو به تکاپو افتاده و دنبال پیدا کردن الگوی مناسب خود هستند. برخی از سیاسیون و تئوریسین های این جریان همچون حجاریان، عبدی، عبدالله ناصری و ... الگوی ۹۸ را مناسب تر دیده به صورت مستمر – صریح یا در لفافه – تحریم انتخابات را پیشنهاد می کنند. استدلالشان نیز این است که جریان اصلاحات نیاز به ترمیم، بازنگری و بازیابی سرمایه اجتماعی خود دارد.
گروه دیگری از اصلاح طلبان هم اصرار به مشارکت دارند. تعداد این گروه به وضوح بیشتر است و می توان به این نتیجه رسید که این جریان سیاسی نهایتا همه توان خود را برای ایجاد تغییر در قدرت بازگشت به این چرخه به کار خواهد گرفت. مشکل، اما آنجایی رخ می نماید که گروه دوم به اختلاف نظر می خورند. بخشی از اصلاح طلبان همچون اتحاد ملتی ها با اشاره به تجربه اسفند ۹۸ معتقدند که جریان و احزاب اصلاح طلب باید همان راه رفته و اگر دیدند که نامزدهایشان از فیلتر دستگاه نظارتی عبور نکردند، عطای انتخابات را به لقایش ببخشند و کنار بشینند. گروه دیگری که کارگزاران سردمدار آن است، اما معتقدند که در چنین شرایطی باید به تکرار الگوی ۹۲ روی آورد با کاندیدای حداقلی و حتی ائئلاف با امثال علی لاریجانی کار را پیش برد.
این بحث ها در جریان اصلاح طلب هنوز به نتیجه نرسیده، اما مرد خاکستری این جریان با نامه اخیر خود سعی کرد که به آن خاتمی دهد. موسوی خوئینی ها که چند ماه قبل با آن نامه تند و تیز خود خبرساز شده بود این بار، زبان مصلحت اندیشی به کار گرفت و اصلاح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار