در هفته پایانی مهرماه هیچ بازاری موفق به ثبت بازدهی مثبت نشد. در بحبوحه سقوط بازارهای مالی، به ترتیب سکه، بورس، طلا و دلار بیشترین افت را تجربه کردند.

به گزارش تجارت نیوز ، این هفته را می توان هفته سقوط دسته جمعی بازارها نامید. اگرچه بازدهی سه بازار سکه، طلا و دلار در مهرماه مثبت بوده اما این هفته به ترتیب 10، 9.2 و 7.3 درصد افت ثبت کرده اند.
سکه
در میان بازارهای مالی این هفته بیشترین سقوط را سکه تجربه کرد.
براساس داده های اقتباس شده از شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز، سکه بهار آزادی که آخرین قیمت آن در هفته گذشته 15 میلیون و 500هزار تومان بود تا پایان این هفته با یک میلیون و 500 هزار تومان کاهش به 14 میلیون تومان رسید.
با این حساب در هفته آخر مهرماه افتی 10 درصدی را در بازار سکه شاهد بودیم.
بورس
شاخص کل بازار سرمایه با 9.5 درصد افت دومین جایگاه در جدول بازدهی منفی بازارها را به خود اختصاص داده است.
براساس داده های سازمان بورس و اوراق بهادار، هفته گذشته این بازار روی سطح یک میلیون 561 هزار بسته شد اما پایان این هفته با کاهشی چهارده هزار واحدی به سطح یک میلیون و 412 هزار نزول کرد.
بر این اساس بازار سهام در هفته پایان مهر ماه 9.5 درصد افت را تجربه کرد.
طلا
طلا 18 عیار در حالی در سومین جایگاه در جدول بازدهی های منفی این هفته نشسته که سومین بازار پربازده در مهر ماه بوده است.
این فلز گران بها هفته را قیمت یک میلیون و 494 هزار و 400 تومان آغاز کرد و تا پایان هفته به قیمت یک میلیون و 356هزار 800 تومان رسید.
براساس داده های شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز، طلا مهرماه را با کاهش 137هزار 600 تومانی برای هر گرم به پایان رساند. به این ترتیب این هفته برای این فلز گران بها 9.2 درصد سقوط اتفاق افتاد.
دلار
دلار هفته گذشته را با قیمت 31 هزار و 700 تومان و این هفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار