خرم آباد- معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: بسیج در مقابله با کرونا و مناطق سیل زده نقشی موثر داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ مجید سوری در سخنانی با اشاره به اقدامات بسیج در عرصه های مختلف لرستان، اظهار داشت: در حوزه محرومیت زدایی و سازندگی دو هزار و ۱۰۰ گروه جهادی سازماندهی شده در استان داریم.
اجرای ۱۳۰۰ پروژه محرومیت زدایی
وی با بیان اینکه این گروههای جهادی در محلات و پایگاه های مختلف آماده خدمت به مردم هستند، عنوان کرد: در حوزه محرومیت زدایی بالغ بر هزار و ۳۰۰ پروژه ظرف یک تا دو سال اخیر در استان عملیاتی شده است.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل ( ع) لرستان، اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه های محرومیت زدایی را ۱۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه های محرومیت زدایی در قالب ساخت و بازسازی منزل محرومین، احداث کانال های آب حوزه کشاورزی، تأمین آب شرب روستاها، ساخت مدرسه، ساخت مسجد، خانه عالم، غسالخانه، خانه بهداشت و… اجرایی شده اند.
ایجاد ۴ هزار فرصت شغلی
سرهنگ سوری در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات بسیج و سپاه در حوزه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال، بیان داشت: ظرف یک تا دو سال اخیر چهار هزار فرصت شغلی با ایجاد کارگاه های زودبازده و مشاغل خانگی در استان ایجاد شده است.
وی، افزود: اعتبار هزینه شده در این زمینه نیز ۶۹ میلیارد تومان بوده است.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل ( ع) لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد صندوق های محله محور اشتغالزا در پایگاه های مقاومت استان، گفت: هدف و محور اصلی اینها نیز اشتغالزایی است.
سرهنگ سوری با تاکید بر اینکه امروز ۵۷۰ صندوق قرض الحسنه اشتغالزا در استان داریم، ادامه داد: همچنین ۸۳۷ سری جهیزیه با استفاده از ظرفیت خیریه، مردم، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار