استفاده از محصولات داخلی برای رونق تولید ضروری است

ایکنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
گروه سیاست و اقتصاد _ امام جمعه اهواز گفت: برای جلوگیری از خسارت به برنج کاران خود مردم باید تلاش کنند از محصول ایرانی و از برنج داخلی خریداری کنند. همچنین ادارات دولتی به ویژه نیروهای مسلح تلاش کنند که از برنج داخلی استفاده و دست دلال های سودجو را کوتاه کنند. باید تلاش کنیم از محصولات داخلی استفاده کنیم تا تولید در همه عرصه رونق یابد.

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی فرد، امام جمعه اهواز در خطبه های نماز جمعه امروز ۱۷ آبان در اهواز، اظهار کرد: درباره دنیا سه عنوان مهم وجود دارد که هفته گذشته برخی از آن ها بیان شد؛ اولین عنوان خود دنیا است، عنوان دوم حیات دنیا و سومین عنوان حب دنیا است. در خصوص دنیا دو دسته آیات و روایات وجود دارند؛ دسته اول مذمت کردن دنیا است. در روایات آمده است که دنیا محل خسران، مزرعه و کانون شرارت است.
وی افزود: در دسته دوم آیات و روایات دنیا را ستایش کرده اند، دلیل ستایش دنیا این است که در عالمان دنیا هیج شری دیده نمی شود و وجود آن ها سراسر خیر است. دنیا خیر محض است و اگر در آن شر وجود دارد به دلیل نقص و نیستی ها است. انسان چون علم ندارد باعث ایجاد شر می شود. از نگاه اهل معرفت، دنیا پرورشگاه، مدرسه و دانشگاه است. دنیا مانند کلاس درس است و اگر کسی در کلاس درس بازی گوشی کند و سر به هوا باشد، نمی تواند به هدف اصلی دست یابد.
امام جمعه اهواز ادامه داد: روایتی از امام علی (ع) در مذمت خود دنیا و نه حیات یا حب دنیا بیان شده است که مورد نکوهش قرار گرفته است و دلیل آن تلذذ بیش از حد از دنیا است. جسم برای برای بهره وری از لذات دنیا است اما اصراف در لذت بردن مورد نکوهش قرار گرفته است و لذت بردن بدون حد و مرز مذمت شده است.
موسوی فرد در خطبه دوم نماز جمعه بیان کرد: باید از واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند جلوگیری کرد. جوانان عزیز باید توجه کنند که باید مطالبه گری کرد همانگونه که کارگران هفت تپه مطالبه گری کردند.
وی ادامه داد: درخواست می کنم پیش از ایجاد فاجعه برای برداشت برنج در استان برنامه ریزی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار