رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت دونالد ترامپ از زمان پیروزی اش در انتخابات هنوز تماسی با او نداشته و البته او از این واکنش چندان متعجب نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، بایدن در گفتگو با شبکه ان بی سی گفت: رئیس دفتر ترامپ و رئیس دفتر من صحبت کرده اند. اما نه، من صحبتی با دونالد ترامپ نداشته ام.
بایدن در نخستین مصاحبه خود به عنوان رئیس جمهور منتخب گفت با وجود نداشتن تماس مستقیم با ترامپ، تیم انتقال او از زمانی که "امیلی مورفی"، رئیس سازمان خدمات عمومی اوایل این هفته مجوز شروع انتقال را صادر کرد، شاهد نتایج فوری بوده است.
وی اظهار کرد: ما فوراً تماسی از آژانس امنیت ملی دریافت کردیم. بنابراین فکر می کنم ما آن طور که در گذشته گمان می کردیم، از قافله عقب نماندیم. و باید بگویم این تماس صادقانه بوده است. تاکنون مشکلی وجود نداشته و انتظار هم ندارم که چنین باشد.
با وجود مجوز انتقال دولت که این هفته صادر شد، ترامپ از تسلیم شدن در برابر بایدن امتناع کرده و به طرح ادعاهای بی پایه در مورد تقلب انتخاباتی گسترده ادامه داده است.
بایدن همچنین گفت که با وجود تلاش های تیم ترامپ برای لغو نتایج در ایالت های کلیدی، او همواره مطمئن بوده که قرار است پیروز انتخابات باشد.
وی اظهار کرد: مردم واقعاً، واقعاً، واقعاً نگران و دغدغه مند هستند و هر دو طرف می خواهند کاری انجام شود. پس از اینکه ۳۰ دادخواست یکی پس از دیگری کنار گذاشته شد، قانع شدم که مسئله زمان در میان است. به همین خاطر هم هست که تصمیم گرفتم مانند یک کاندیدا پیش بروم و از روزی که انتخابات برگزار شد، آنچه قدرتش را دارم انجام دهم. انتظار نداشتم اوضاع روان پیش برود. اما مطمئن بودم، واقعاً می گویم، که مردم آمریکا حضور خواهند داشت. مردم آمریکا قرار نبود ساکت بمانند. من از پاسخ خود رئیس جمهور متعجب نیستم.
بایدن همچنین در سخنرانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار