تلاش مجلس برای رونق تولید برق خورشیدی با ساز و کار جدید

خبرگزاری مجلس شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس برخی از نمایندگان مجلس در تلاشند سهم "انرژی های تجدیدپذیر" را از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده در قبوض برق برای تولید و رونق انرژی های خورشیدی به ۲۵درصد برسانند.

گروه اقتصادی- نمایندگان مجلس به تازگی از تلاش برای اختصاص 25درصد از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده در قبوض برق به تولید و رونق انرژی های تجدیدپذیر یا همان تولید برق از خورشید خبر داده اند. همچنین این خواسته نمایندگان مبنی بر اختصاص منبع درآمدی به تجدیدپذیرها و توسعه آن ها در قالب یک طرح در کمیسیون انرژی در حال بررسی است.
به همین منظور علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره طرح کمیسیون متبوعش مبنی بر "اختصاص 25درصد، از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده در قبوض برق، برای رونق تولید انرژی های خورشیدی و بادی"، توضیحاتی ارائه کرد.
10درصد وجه دریافتی از هر قبض برق به انرژی های تجدیدپذیر و برق روستایی می رسد
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق لایحه بودجه سال 97 سهم انرژی های تجدیدپذیر و برق روستایی از عوارض دریافتی هر قبض برق 8 درصد بود که در نهایت مجلس سهم دو بخش "انرژی تجدیدپذیر" و "برق روستایی" را از هر قبض به 10درصد افزایش داد تا علاوه بر تناسب با میزان مصرف، پرمصرف ها عوارض بیشتر و کم مصرف ها پرداخت کمتری داشته باشند.
به گفته وی برخی از نمایندگان مجلس در تلاشند سهم "انرژی تجدیدپذیر" را از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده در قبوض برق برای تولید و رونق انرژی های خورشیدی به 25درصد برسانند.
بیابان های ایران فرصتی برای تولید برق
بختیار با بیان اینکه ایران جزو نخستین کشورهای دارای منابع گسترده انرژی های خورشیدی در جهان است، ادامه داد: در حالی که برخی از بیابان های ایران به عنوان یک تهدید یاد می کنند باید دانست آن ها فرصتی برای تولید برق خورشیدی به شمار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار