معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اعتیار مدارس استثنایی کشور هفت برابر شده، گفت: مقرر شده امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس استثنایی استان کرمان علاوه بر بودجه های معمول به این استان اختصاص داده شود. معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اعتیار مدارس استثنایی کشور هفت برابر شده، گفت: مقرر شده امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس استثنایی استان کرمان علاوه بر بودجه های معمول به این استان اختصاص داده شود.

سید جواد حسینی روز پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان از وجود ۱۸۲ هزار دانش آموز استثنایی در کشور خبرداد و افزود: این تعداد دانش آموز در یک یکهزار و ۶۰۰ مدرسه خاص استثنایی، ۲۰ هزار مدرسه ویژه و پذیرا و ۷۴۱ مرکز اختلال یادگیری با ۲۳ هزار معلم متخصص در حال تعلیم و تربیت هستند.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی است گفت: اعتبار مدارس آموزش و پرورش استثنایی در این دولت هفت برابر افزایش یافته است.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: در آموزش و پرورش عادی برنامه درس ملی پیاده می شود و این در حالی است که در آموزش و پرورش استثنایی آموزش برنامه درسی انطباق یافته و با خدمات ویژه به دانش آموز ارائه می شود.
حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی در ۱۶ آیتم خدمات توان بخشی را ارائه می دهد و طی سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان در بخش توان بخشی هزینه شده تصریح کرد: آموزش و پرورش استثنایی ۶ دوره آموزشی دارد این در حالی است که در سیستم آموزش و پرورش عادی چهار دوره آموزشی وجود دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش دبستانی آموزش و پرورش استثنایی از بدو تولد آغاز می شود تاکید کرد: تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی تحت عنوان طرح مداخلات به هنگام و در زمان طلایی منعقد شده است.
وی آموزش و پرورش استثنایی را فرآیند محور عنوان کرد و گفت: دانش آموز استثنایی پنج برابر دانش آموز عادی هزینه دارند و باید از تکنولوژی جدید برای توانمندسازی بیشتر این افراد استفاده کرد.
حسینی با اشاره به اینکه کار تدریس به دانش آموزان استثنایی از مشقت ها و سختی های بسیاری را به دنبال دارد افزود: به دنبال این ...

سرخط اخبار