اعتمادآنلاین| مسعود رضایی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفت وگو با اعتمادآنلاین ، درباره تشدید آلودگی هوا و اظهارنظر شهردار تهران مبنی بر اینکه برای رفع آلودگی هوا باید منتظر وزش باد باشیم، گفت: اگر بخواهیم وضع آلودگی هوای را علمی بررسی کنیم، باید دلایل و عوامل آلایندگی هوا را تشخیص دهیم و بدانیم همه عوامل عدم بارندگی و تشدید آلودگی هوا دلایل طبیعی و جوی نیست.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر عوامل آلاینده هوا طبیعی باشد، باید به طبیعت رجوع کنیم که عدم بارندگی، خشکسالی و نوزیدن باد در آن دخیل است و باید منتظر آنها باشیم، اما معتقدم به جز طبیعت، انسان سهم بسزایی در آلودگی هوا دارد.
نماینده مردم شیراز در مجلس تاکید کرد: آلودگی هوا تا این حد و میزان کار طبیعت نیست و انسان با تاسیس کارخانه ها، تاسیسات، افزایش اتومبیل ها و همه ابزار و ادواتی که در اختیار گرفته، مضراتی به محیط زندگی و طبیعت خود وارد کرده است.
رضایی افزود: باید عوامل موثر در آلودگی هوا را قطع یا در حد امکان و ضرورت زندگی آن را کم کنیم؛ مثلاً اتومبیل های دودزا و آلوده کننده هوا را جمع و از خط سیر حمل ونقل خارج کنیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: طبق برنامه ششم توسعه، باید خودروها و موتورهای هیبریدی و برقی را به چرخه حمل ونقل عمومی وارد کنیم تا آلودگی هوا کاهش یابد.
این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم توضیح داد: با توجه به فصل بارندگی، که البته با کاهش بارندگی مواجهیم، با کم کردن تردد خودروها و کنار گذاشتن خودروهای دودزا به طور مقطعی می توانیم جلوی آلودگی هوا را که مانع بارش ها و تحرکات جوی شده بگیریم تا ابرهای باران زا باز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار