در نشست خبری مطرح شد؛

توضیحات سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره افزایش وام ازدواج

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۳۳
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره مصوبه این کمیسیون پیرامون افزایش وام ازدواج در سال آینده ارائه داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رحیم زارع امروز در نشست خبری ضمن تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: در وهله اول باید بگویم که مجلس شورای اسلامی برای کاهش نرخ ارز و واقعی شدن آن و تقویت پول ملی تمام قد ایستاده و از آن حمایت می کند.
وی با اشاره به مصوبه این کمیسیون درباره وام ازدواج، افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق وام ازدواج از ۵۰ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان افزایش یافت اما امسال یک استثناء در وام ازدواج برای زوجین زیر ۲۵ سال در نظر گرفتیم.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: بر این اساس وام ازدواج برای پسران زیر ۲۵ سال و دختران زیر ۲۳ سال نفری ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. بر این اساس وام ازدواج در سال آینده حداقل ۱۴۰ و حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.
زارع گفت: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق، ۲۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن در اختیار کمیته امداد و ۳ هزار میلیارد تومان هم در اختیار سازمان بهزیستی با بازپرداخت ۷ ساله و با اولویت زنان سرپرست خانوار و مناطق محروم قرار خواهد گرفت.
وی اظهارداشت: علاوه بر این مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در اختیار بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با بازپرداخت هفت ساله و همچنین مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی و سپاه پاسداران برای ایجاد اشتغال با اولویت مناطق کم برخوردار قرار گرفته است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت تسیهلات قرض الحسنه ودیعه مسکن به مبلغ هر شخص ۱۰۰ میلیون تومان برای پشتیبانی از فرزندآوری و فرزند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار