پارسینه: نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: تهران به تنهایی ۵۰ درصد مالیات کشور را به خزانه می پردازد اما از برگشت آن به حساب دستگاه های اجرایی تهران خبری نیست و عدد آن کمتر از ۵ درصد است.

سید علی یزدی خواه با اشاره به مشکلات تهران، گفت: شهر تهران با جمعیت ۸ میلیون ۶۵۰ هزار نفر با یک فرمانداری اداره می شود. دارای ۲۲ منطقه شهرداری، ۱۹ منطقه آموزش و پرورش، ۱۹ اداره برق، ۷ اداره گاز و ۶ اداره آب فا است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: مسائل درمانی و بهداشتی تهران بین ۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران و دانشگاه شهید بهشتی تقسیم شده است. قریب به یکصد کلانتری کمبود دارد. منطقه ۱۳ تهران به تنهایی ۳ اداره برق دارد. در منطقه ۸ تهران با ۴۴۰ هزار نفر جمعیت بیمارستان وجود ندارد و از اینگونه موارد در تهران بسیار است.
وی گفت: تهران به تنهایی 50 درصد مالیات کشور را به خزانه می پردازد اما از برگشت آن به حساب دستگاه های اجرایی تهران خبری نیست و عدد آن کمتر از 5 درصد است.
این نماینده مجلس با اشاره به بودجه عمرانی استان تهران بیان کرد: تهران در سال 99 در حالی که اولین استان با سرانه هر نفر ۹۷۰ هزار و ۱۷۲ تومان است سرانه طرحهای عمرانی استانی در شهر تهران به ازاء هر نفر ۵۹ هزار و ۲۰۷ تومان است. در واق عآخرین استان در بودجه های ملی هم وضع تقریبا همین گونه است.
یزدی خواه در ادامه با اشاره به سایر مشکلات استان تهران اظهار داشت: نظر شما را به غیزانیه تهران در مرتضی گرد جلب می کنم، که با جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر هنوز با تانکر، آب شرب توزیع می شود. دره فرحزاد و آسیب های آن، محله های کم برخوردار مانند زمزم و وصفنارد خیابان گاز در نعمت آباد، دولت خان ، کوره های محمود آباد میدان غار و شهید هرندی و این گونه محلات در تهران بسیار است.
این نماینده به ارائه راه حل برای مشکلات تهران پرداخت و ...

سرخط اخبار