وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای موقت سرعت اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت برثانیه تا پایان اردیبهشت خبر داد.

با شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم پیش برد آموزش و مسائل کاری در منازل، استفاده از اینترنت خانگی حدود ۵۰ درصد افزایش یافت . وزارت ارتباطات با دستور به اپراتورها برای افزایش ۱۴۰۰ گیگابیت برثانیه ظرفیت پهنای باند سعی در بهبود کیفیت داشت.
بااین حال افزایش ظرفیت اینترنت نیز نتوانست جوابگوی نیاز مردم باشد. درنهایت محمدجواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از افزایش چهار برابری سرعت اینترنت خانگی، با تبدیل ADSL به VDSL خبر داد . جهرمی گفت که عملیات اجرایی طرح مذکور از قم و تهران آغاز می شود. اما تا نهایی شدن طرح و آغاز استفاده از آن باید منتظر بمانیم.
وزارت ارتباطات همچنین در اسفندماه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت به مشترکین اینترنت ثابت هدیه داد که این کار نیز سرعت اینترنت را کاهش داد.
پیرو لزوم تداوم آموزش ها در بستر اینترنت، ۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان نیز به معلمان داده شد ؛ همچنین پهنای باند برای اساتید و دانشجوها رایگان اعلام شد . بااین حال، به گزارش خبرگزاری مهر و به گفته ی وزیر علوم، ابلاغیه ی کاهش تعرفه اینترنت هنوز عملیاتی نشده و به اپراتورهای ارائه دهنده ی پهنای باند ارائه نشده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آخرین اقدام جهت بهبود کیفیت اینترنت برای سیستم آموزشی، امروز در حساب توئیتر خود اعلام کرد که تا پایان اردیبهشت، اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت ارتقا داده می شود. جهرمی نوشت:
با آغاز مجدد کلاس های مجازی مدارس و دانشگاه ها، به شرکت های اینترنت خانگی ابلاغ کردیم که تا پایان اردیبهشت سرعت همه ی مشترکین خود را «رایگان» به ۱۶مگابیت ارتقا دهند. این دستورالعمل ساعتی قبل در اکثر این شرکت ها اجرایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار