بسیاری از فعالان جامعه پزشکی تاکید دارند که محدودیت های جزئی و موقت نمی تواند راه حل کنترل بحران کرونا باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وبدا، دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح شرایط بحرانی فعلی، تاکید کرد: «آمار رسمی مرگ ناشی از کرونا، واقعی نیست. برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می شوند، عدد فوتی ها باید ضرب در ۲.۵ شود تا عدد اصلی به دست آید.»
دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز همین اظهارنظر را تایید می کند و می گوید: «آمار واقعی مبتلایان و فوت شدگان نسبت به آمار اعلام شده در رسانه ها، حتی به دو و نیم برابر هم می رسد. بسیاری از افراد ناقل این ویروس هستند، در حالی که تست این افراد منفی بوده است.»
در این شرایط وخیم، بسیاری از فعالان جامعه پزشکی تاکید دارند که برای کنترل این شرایط باید تعطیلی کامل، حداقل به مدت دو هفته در کلان شهر ها برقرار شود. به اعتقاد آنها، اعمال محدودیت های جزئی و موقت نمی تواند تاثیر چشمگیری در کنترل بحران کرونا داشته باشد.
خانم ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران هم خواستار تعطیلی کامل تهران است و تصریح می کند: «حدود ۵۰ درصد مرگ ناشی از این همه گیری کشنده در تهران اتفاق افتاده است. با توجه به پایتخت بودن، جمعیت زیاد، رفت و آمد بالا و ارتباط با همه استان های کشور، این آمار ها دور از ذهن نیست.»
وی تاکید کرد: «گسترش بیماری به حدی رسیده که ستاد مقابله با کرونا محدودیت های موقت در تهران و برخی از شهر های کشور اعمال کرده است. اگرچه این امر می تواند در قطع زنجیره رو به گسترش بیماری کمک شایانی داشته باشد، اما با توجه به دوره کمون ۱۴ روزه بیماری، این محدودیت های کوتاه مدت جز مسکنی کوتاه، اثربخشی دیگری ندارد؛ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار