رئیس جمهور گفت: در مورد هواپیمای اوکراینی اشتباهی رخ داد که به علت عجیب بودن بسیار غیرقابل باور بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، حسن روحانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره مسائل اخیر کشور و لطمه ای که به اعتماد مردم وارد شده است، گفت: همه احزاب و جناح ها باید از این ذهنیت خارج شویم که یک جناح باید کشور را در اختیار داشته باشد، همه باید احساس کنیم که همه احزاب، جناح ها و گروه ها در حد خود حق دارند و باید در سیاست حضور داشته باشند. معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد، این مسئله به نفع کشور نیست و به ضرر مملکت است.
وی ادامه داد: اینکه می گویند به اعتماد مردم لطمه خورده است، درست است و باید این اعتماد را بهبود ببخشیم، به نظرم در مورد وقایع آبان ماه، غروب جمعه اطلاعات غلطی به مردم داده شد و در این حرکت موضوع اختلاف و شکاف حاکمیتی به غلط به مردم منتقل شد و در نهایت ذهن مردم را مخشوش کردند. در حالی که در مورد حامل های انرژی تصمیم گیرنده تنها دولت نبود، بلکه تصمیم کل نظام بود که هر سه قوه درباره آن رای داده بودند و رهبری هم این موضوع را تایید کرده بودند. کل نظام در این زمینه تصمیم گرفت، اما تا صبح یکشنبه این تردید را مرتب نشر می دادند تا اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خود مسئله تصمیم گیری درباره این طرح را بیان کردند و اختلافات کنار گذاشته شد. ما در روزهای یکشنبه و دوشنبه هیچ مشکلی نداشتیم و شرایط عادی شد. متاسفانه این وقایع از شبهه افکنی آغاز شد -حال تعمدی یا غیرتعمدی- البته رسانه های خارجی هم در این زمینه نقش داشتند.
روحانی در ادامه درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: در مورد هواپیمای اوکراینی هم اشتباهی رخ داد که به علت عجیب بودن بسیار غیرقابل باور بود، ما در جنگ بوده ایم و پدافند هوایی را می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار