رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس درباره معلمان شاغل در قالب نیرو های حق التدریس و خرید خدمات آموزشی از سال ۹۲ تا ۹۸ گفت: با ارائه طرحی ضمن احتساب امتیاز سنوات خدمتی در کنار برگزاری آزمون، درصددیم تا حقی از این گروه ضایع نشود.

اقای مهدی اسماعیلی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما اظهار داشت: معلمان در قالب نیرو های حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، نهضتی و مربیان پیش دبستانی از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۱ که ۸۰ هزار نفر هستند و مشغول فعالیتند، براساس مصوبه قانونی تا سال آینده و نهایتا در دو سال آینده به استخدام آموزش وپرورش در می آیند.
وی افزود: بخشی از فرهنگیان و معلمانی که از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۸ در وزارت آموزش وپرورش در قالب نیرو های حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، نهضتی و مربیان پیش دبستانی شاغل هستند شامل یکصد هزار نفر می شوند که مصوبه قانونی برای جذب آن ها وجود ندارد.
عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس ادامه داد: بنابراین با پیگیری های به عمل آمده میان وزارت آموزش وپرورش و مجلس با ارائه طرحی به دنبال ساماندهی این گروه هستیم.
اقای اسماعیلی با اشاره به اینکه نظر آموزش وپرورش قطع رابطه این افراد بوده است افزود: با در نظرگرفتن امتیاز سنوات خدمتی و برگزاری آزمون درصدد تعیین تکلیف این عده در کمیته آموزش وپرورش مجلس و ارجاع آن در صحن علنی هستیم تا وضعیت این گروه از معلمان شاغل در مدارس روشن شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار