باید با مفتی های وهابی پشت میز مذاکره بنشینیم!/ عباس عبدی: دولت روحانی درک درستی از روابط بین الملل ندارد

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
طیف اصلاح طلب، نقش استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در وضعیت منطقه را نادیده گرفته و همواره توپ را در زمین داخلی می اندازد.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می توان از لابه لای گزارش ها و عناوین خبری رسانه های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می تواند برای مخاطبین قابل استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه های مشرق" نکات و تأملات قابل استخراج از رسانه ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با « ویژه های مشرق » همراه شوید.
*******
** فاضل میبدی: باید با مفتی های وهابی پشت میز مذاکره بنشینیم!
«محمد تقی فاضل میبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه شرق با عنوان «فرصت ترمیم رابطه کشورهای منطقه» نوشت:«شرایط و تصاعد تنش ها در منطقه خاورمیانه، جایی که کشورهایی با دین و اشتراکات فراوان کنار یکدیگر قرار گرفته اند، اهمیت دخالت علمای این بلاد برای حل مسائل ایجادشده را دوچندان کرده است. به دلیل اینکه بعضی از این حکومت ها بر اساس ایدئولوژی خود عمل می کنند و از طرفی اختلافاتی که در مسائل اعتقادی از سوی آنان دامن زده شده به حوزه سیاست هم کشیده شده است، حرکت در مسیر رفع تنش ها دشوار به نظر می رسد».
فاضل میبدی در ادامه نوشت: «اگر علمای اسلام به معنای عام مسئله سر میز گفت وگو بنشینند و تساهل و تواضع نسبت به یکدیگر داشته باشند، می توان به کاهش تنش ها امیدوار بود. کاری که در شورای مشورتی واتیکان ۲ انجام شد؛ آنان پذیرفتند هر فرقه ای از مسیحیت قابل نجات است و این گونه نیست که دیگری در ضلالت و گمراهی باشد. علمای قم، الازهر، مفتی های برخی کشورهای عربی و... می توانند سالی یک بار در یک نشست جدی شرکت کنند و آن وقت اختلاف میان سران سیاسی هم کمتر می شود ».
این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه نوشت:«اختلاف شدید ...

سرخط اخبار