آموزش بیش از ۸ هزار سوادآموز سال جاری در همدان

شبستان پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در سال جاری ۸ هزار و ۷۰۵ نفر سواد آموز استان در دوره های مختلف سوادآموزی آموزش خواهند دید.

«محمد پورداود » در مورد سواد آموزان به خبرنگار شبستان در همدان گفت: امید است تا پایان سال 98، بر اساس یک برنامه مدون بتوانیم در استان جشن ریشه کنی بی سوادی را برگزار کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان افزود: در سال جاری 8 هزار و 705 نفر از سوادآموزان واجد شرایط در دوره های مختلف سوادآموزی ثبت نام و آموزش خواهند دید.
پورداود افزود: از این تعداد حجم ابلاغی، 4 هزار و 108 نفر در دوره سوادآموزی، هزارو 954 نفر در دوره انتقال و 2 هزار و 643 نفر در دوره تحکیم سواد هستند.
وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد براساس نیازسنجی شهرستان ها و مناطق مراکز یادگیری محلی استان در سال 98 توسعه یابد.
وی اظهار داشت: هم اکنون برای تشویق افراد بی سواد برای حضور در دوره های سوادآموزی مبلغ 600 هزار تومان در مناطق شهری و 720 هزار تومان در مناطق روستایی در نظر گرفته شده که به آموزش دهنده ارائه می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان ابراز داشت: متقاضیان آموزش سواد به بی سوادان، می توانند با مراجعه به نواحی و یا آموزش و پرورش کل اعلام آمادگی کنند تا مراحل آموزش سوادآموزان و پرداخت حق الزحمه انجام شود.
پورداود در ادامه به رصد و پالایش افراد بی سواد اشاره و خاطرنشان کرد: به هنگام ثبت نام از دانش آموزان، مدرک تحصیلی والدین به منظور پالایش و استفاده در سامانه افراد بی سواد خواسته می شود.
وی با اشاره به اجرای این قانون از ابتدای سال 95 اظهار داشت: این محدودیت ها برای افراد سنین 10 تا 49 سال شامل صدور و یا تمدید گواهینامه، صدور پروانه کسب و ساختمانی و اخذ آن، دریافت مستمری برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است.
وی در ادامه ارتقا توانمندی ...