وزیر خارجه آمریکا سال گذشته به دستیارانش دستور داده راهی برای توجیه کردن فروش اضطراری سلاح به عربستان سعودی پیدا کنند.

به گزارش مشرق ، منابع خبری به یک رسانه آمریکایی گفته اند «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا سال گذشته میلادی از مشاورانش خواسته راهی برای توجیه کردن فروش اضطراری سلاح به عربستان سعودی پیدا کنند.
چهار منبع به شبکه خبری «سی ان ان» گفته اند وزیر خارجه آمریکا بعد از آنکه دولت کشورش برای تسریع فروش ۸ میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی در قبال ایران وضعیت اضطراری اعلام کرد از دستیارانش خواست راهی برای توجیه کردن این وضعیت اضطراری پیدا کنند. 
بیشتر بخوانید:
این مسئله از آن جهت اهمیت پیدا کرده که گفته می شود تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای اخراج بازرس کل وزارت خارجه این کشور در هفته گذشته احتمالاً از تحقیقات او درباره همین موضوع ناشی شده است. 
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با سی ان ان گفت: «به نظر می رسد که آنها [برای فروش سلاح به عربستان] برنامه داشتند و می خواستند توجیهی برای آن پیدا کنند.»
این مقام آمریکایی گفته اواخر سال گذشته میلادی دانسته هایش درباره این موضوع را در اختیار دفتر بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا قرار داده است. 
وی گفت: «این تصمیم، کاملاً ترامپ وار بود.»
منابع خبری گفته اند معنای درخواست پامپئو این بود که مقام های وزارت خارجه آمریکا باید وضعیت را مهندسی معکوس می کردند تا توجیهی برای تصمیمی عجولانه و غیرمتعارف پیدا کنند.
 «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا برای اعلام وضعیت اضطراری در قبال ایران به منظور فروش تسلیحات به عربستان سعودی را «جعلی» توصیف کرد. 
قبل تر از او، «الیوت انگل»، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان روز دوشنبه گفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری