اصفهان- ایرنا- رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: تکمیل اماکن ورزشی نیمه تمام این استان دستکم ۲ هزار میلیارد ریال نیاز دارد و در صورت تامین این اعتبار ۲ سال زمان خواهد برد.

حسین محمودیه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در سال ۹۲ بالغ بر ۱۸۰ طرح نیمه تمام ورزشی در استان اصفهان وجود داشت که الان به ۱۱۰ طرح نیمه تمام رسیده است.
وی اضافه کرد: ۴۰ طرح ورزشی نیز در مدت یاد شده آغاز شد و حداکثر ظرف مدت ۲ سال پایان یافت و به بهره برداری رسید که بیشتر آنها زمین های چمن مصنوعی بود.
محمودیه کمبود منابع مالی و اعتباری را بزرگترین چالش پیشِ روی تکمیل طرح های نیمه تمام عنوان کرد و افزود: با این حال در استان نسبت به سایر نقاط کشور فعالیت ها قابل قبول بوده، اما در حد و اندازه این خطه نیست.
رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ورزش در استان در جایگاه بالایی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این قابلیت در اداره کل وجود دارد که سالانه به اندازه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرف ساخت و ساز مراکز جدید ورزشی کند.
محمودیه با بیان اینکه وضعیت استان اصفهان از حیث سرانه ورزشی مطلوب نیست، ادامه داد: برای رسیدن به حدود میانگینِ کشوری سرانه ورزشی، باید یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع فضای ورزشی در منطقه ایجاد شود.
وی تصریح کرد: هم اکنون مساحت فضای ورزشی اصفهان یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع است و اضافه کردن فضاهای جدید با اعتبارات موجود براحتی ممکن نیست.
محمودیه ادامه داد: روند توسعه زیرساخت های ورزشی در اصفهان شیب صعودی دارد و تکمیل و افتتاح ورزشگاه نقش جهان با پیشرفت ۹۵ درصدی را می توان مهم ترین طرح در سال های اخیر دانست.
رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان، تخصیص ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به مباحث عمرانی در ورزش را مفید ارزیابی کرد و گفت: از روزی که این درآمد به ورزش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار