انهدام باند فیشینگ در خراسان

روزنامه ایران پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۳

گروه حوادث/ رئیس پلیس فتای ناجا از متلاشی شدن یک باند سازمان یافته فیشینگ با کلاهبرداری بیش از ۴۶ میلیارد ریالی خبر داد.سردار وحید مجید در تشریح این خبر اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ فقره پرونده برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان در استان خراسان رضوى در بازه زمانى ۲۰ روزه تشکیل شد و کارشناسان تیم عملیات ویژه پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند.
کارشناسان پلیس فتای استان خراسان رضوى با انجام تحقیقات و بررسی های تخصصی دریافتند بخشى از وجوه سرقتى در حساب افراد مختلف در سراسر کشور به چرخش درآمده و بخشى دیگر صرف خرید شارژ، کالا، ارز دیجیتال و دیگر خریدهاى اینترنتى در نقاط مختلف کشور شده است.
پس از هماهنگی های قضایی ۸ متهم جوان و نوجوان در مشهد و ۲ متهم در تهران و ۲ نفر دیگر در استان هاى شمالى کشور دستگیر شدند؛ متهمان به همراه تجهیزات رایانه اى کشف شده به پلیس فتای خراسان رضوی انتقال پیدا کردند.
هر کدام از اعضاى باند بدون اینکه یکدیگر را از قبل ملاقات کرده باشند در فضاى مجازى، یک گروه سازمان یافته تشکیل داده بودند و با تقسیم مسئولیت، موجودى حساب قربانیان را خالی کرده و حتى با سوء استفاده از اطلاعات حساب هاى بانکى آنها دست به پولشویى می زدند. این افراد تاکنون از ۲ هزار و ۱۰۰ اطلاعات کارت بانکى به دست آمده، بیش از ۴۶ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز در فاصله زمانى کمتر از ۳ ماه انجام داده اند که در این رابطه تحقیقات از سوی پلیس ادامه دارد.