مایکل بلومبرگ اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات است که رسما اعلام می کند که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران (برجام) را رها کرده و به دنبال توافقی جدید با ایران خواهد بود.

مایکل بلومبرگ، کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات ایالات متحده، اعلام کرد که با توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ (برجام) با ایران مخالف است. وی همچنین خواستار توافق هسته ای جدیدی شد که شامل موشک های بالستیک و سایر فعالیت های منطقه ای ایران در خاورمیانه باشد.
روز یکشنبه (۶ بهمن)، مایکل بلومبرگ اظهار داشت که با وجود مخالفت خود با توافق هسته ای با ایران (برجام)، وی همچنین مخالف نحوه خروج یکجانبه دونالد ترامپ از این توافق در سال ۲۰۱۸ است.
این کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ که در شهر «میامی» و در جمع رأی دهندگان یهودی سخن می گفت، اظهار داشت که وی مخالف توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ است چرا که این توافق شامل برنامه موشک های بالستیک ایران و همچنین اقدامات این کشور در منطقه خاورمیانه نیست. بلومبرگ افزود: ترامپ نباید توافقی را که با مشارکت قدرت های بزرگ منعقد شده بود را این گونه کنار بگذارد و مدعی شد این اقدام ترامپ باعث می شود که ایران پس از سال ها تعهد دوباره به سمت توسعه سلاح هسته ای حرکت می کند.
بلومبرگ در سخنرانی خود در میامی مدعی شد که اگر رئیس جمهور آمریکا شود توافقی همه جانبه و محکم با ایران منعقد خواهد کرد که نه تنها مسائل هسته ای را در بر گیرد بلکه برنامه موشک های بالستیک و فعالیت های این کشور در خاورمیانه را نیز شامل شود. وی افزود: «دموکراسی گاه یک حق اکتسابی است. گاهی اوقات به صورت یک هدیه است و گاهی اوقات با جنگ به دست می آید. امروز دموکراسی یک جنگ است».
شایان ذکر است که مایکل بلومبرگ اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات است که رسما اعلام می کند که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، توافق هسته ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار