سفیر کشورمان در بغداد با اشاره به اینکه ایران با تمام احزاب سیاسی عراق، روابط خوبی دارد تاکید کرد که سردار قاآنی اخیرا با نخست وزیر، رئیس جمهور و دیگر مسئولان این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد درگفت وگو با شبکه العالم به تشریح جزئیات سفر سردار قاآنی به عراق پرداخت.
متن کامل این گفت وگو به شرح زیر است:
فرمانده نیروی قدس سپاه سردار حاج اسماعیل قاآنی دو هفته پیش به عراق سفر کرده وبا مقامات عالیرتبه عراقی دیدار کرد،سردار قاآنی باچه شخصیت های دیدار داشت؟ محور صحبت های دو جانبه در جریان سفر به عراق چه بود؟
جناب آقای سردار قاآنی بعد از شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی مسئول این پرونده و این کار شدند و نماینده جمهوری اسلامی ایران شدند در مراودات با عراق رسما، ایشان همان ماموریت های گذشته و روابط گذشته را انجام می دهند و فرقی نکرده و یا تاثیری نداشته در روابط دو کشور بعد از شهادت سردار عزیز شهید سلیمانی.
آقای قاآنی هم با هماهنگی مسئولین عراقی تشریف می آورند بغداد وبا مسئولین مختلف مانند آقای رئیس جمهور، آقای نخست وزیر و مقامات سیاسی و حزبی وشخصیت های گوناگون دیدار می کنند، در همین سفر اخیر هم ایشان با تعداد زیادی از مقامات عراقی ملاقات داشتند.
حتی با نخست وزیر؟
بله هم با رئیس الوزراء هم با آقای رئیس جمهور هم با تعدادی از مسئولین دیگر، طبیعتا محور بحث های ایشان همکاری دو کشور و پیگیری خیلی از مسائلی که وجود دارد، هم بحث های سیاسی می کنند هم بحث های امنیتی می کنند در رابطه با تقویت روابط امنیتی دو کشور، هم بحث های پیگیری بعضی از پرونده های اقتصادی و تاکید بر این موضوع، البته طبیعی است که سردار قاآنی خیلی وارد جزئیات پرونده ها نشوند اما به عنوان اینکه ایشان مسئول روابط بین دو کشور و نماینده جمهوری اسلامی در این موضوع هست تمام نیازهایی که بین دو کشور و روابطی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار