ظهیری: ارادت مردم افغانستان به اهل بیت(ع) مثال زدنی است/ داشتن همت عاشورایی راهکار زنده ماندن غدیر است

ابنا پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۱

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حاج شیخ «محمدآصف محسنی» روحانی برجسته افغانستانی و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) شامگاه امروز چهارشنبه 23 مرداد 1398 در قم برگزار شد.
در این مراسم که از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برپا گردید، نمایندگان مراجع عظام تقلید، علمای اعلام، مقامات کشوری و استانی، شهروندان و فضلای افغانستانی مقیم ایران و اقشار مختلف مردم شهیدپرور قم حضور داشتند.
پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و ذکر مصائب اهل بیت به وسیله حاج «حسن شالبافان»، حجت الاسلام و المسلمین "علی اصفر ظهیری" استاد حوزه علمیه قم به ایراد سخنرانی پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین ظهیری در این مراسم با اشاره به ویژگی های آیت الله آصف محسنی اظهر کرد: این عالم از جمله عالمان برجسته افغانستان بود و رهبر معظم انقلاب با ارسالی پیامی درگذشت این عالم را به مردم افغانستان و خانواده او تسلیت گفتند.
وی ادامه داد: بهترین شیعیان جهان شیعیان افعانستان هستند که در تشیع خود استواری دارند، سابقه تشیع در افغانستان بیشتر از ایران است و تشیع در این کشور ریشه دار است و ورود تشیع به افغانستان به زمان امام علی(ع) بازمی گردد که این امام معصوم یک پرچم و خلعت را برای پذیرش ولایت خود برای حاکم "غور" فرستاد.
استاد حوزه علمیه قم: ابو خالد کابلی از افتخارهای تشیع است که در کابل به دنیا آمد و جایگاه بلندی در بین شیعیان دارد، احادیث زیادی از او روایت شده است و امام سجاد(ع) توصیه های زیادی را به ابوخالد کابلی داشت.
ظهیری شیعیان افغانستان را شیعیان مظلومی ...

سرخط اخبار