بعد از ماه ها تنش و جنگ تجاری میان آمریکا و چین و افزایش تعرفه کالاهای وارداتی دو کشور، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد قرار شده تعرفه های اضافه شده در این مدت به صورت تدریجی برداشته شوند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از یورو نیوز، انتظار می رود که در همین زمینه توافق نامه موقتی میان آمریکا و چین امضا شود، توافقی که بر اساس آن آمریکا اعمال حقوق گمرکی اضافی به ارزش 156 میلیارد دلار را که برای واردات کالاهای چینی از تاریخ 24 آذر پیش بینی کرده بود، حذف کند. این کالاها به ویژه شامل گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و اسباب بازی می شود.
گائو فنگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین روز پنج شنبه در نشست خبری عادی خود با اعلام این خبر گفت که حذف تعرفه ها یکی از شرایط مهم برای رسیدن به هر گونه توافقی با آمریکا در این زمینه بوده است. این مقام چینی با تأکید بر این که در «مرحله نخست»، هر دو کشور باید به طور همزمان برخی تعرفه های اعمال شده بر کالاهای وارداتی یکدیگر را لغو کنند، گفت: «جنگ تجاری با تعرفه ها آغاز شد و با حذف تعرفه ها هم باید پایان یابد. در مرحله اول، نسبت تعرفه های حذف شده برای هر دو طرف باید یکی باشد، اما در مورد شمار دقیق تعرفه هایی که باید حذف شوند، می توان گفتگو کرد.»
گائو فنگ با یادآوری این که در دو هفته گذشته مذاکره کنندگان اصلی دو کشور گفتگوهای «جدی» و «سازنده ای» برای یافتن راه حل مناسب برای مشکلات مختلف فیمابین داشته اند، اضافه کرد: «ضمن آن که طرفین توافق کردند تعرفه های اضافی طی مراحل مختلف حذف کنند، پیشرفت های قابل توجه دیگری نیز در مذاکرات به دست آمد.»
سخنگوی وزارت بازرگانی چین با این حال در مورد تقویم اجرای مراحل مختلف این توافق، جزئیاتی ارائه نداد.
پس از این سخنان، خبرگزاری رسمی چین، شین هوا اعلام کرد مسئولان گمرک این کشور با وزارت کشاورزی درباره حذف گام به گام محدودیت ها بر واردات مرغ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار