یکی از خانه های تاریخی تبریز خانه پروین اعتصامی یکی از بنام ترین شاعران معاصر است و خانه ای که او تا ۷ سالگی در آن زندگی کرد امروزه به یک موزه تبدیل شده است.
دیدن خانه های تاریخی معروف و یا خانه اشخاص مشهور شخصی همیشه برای گردشگران و دوستداران تاریخ خیلی جالب است. برخی شاعران که گاه شعرهایشان رفیق خلوت ما بوده و می دانیم آن ها هم جایی در خلوت خانه هایشان این اشعار را سروده اند. یا خانه کسانی که تاریخ را زیرو رو کرده اند و فرهنگ ما را غنی تر ساخته اند. اگر قصد سفر به آذربایجان و به طور خاص تبریز را دارید فرصت دیدن خانه های تاریخی تبریز را به خود بدهید. به محله های قدیمی سر بزنید و ده ها عکس بی نظیر برای خود به ثبت برسانید.
خانه های تاریخی تبریز خانه استاد شهریار
اینجا خانه سراینده حیدربابایه سلام است. یکی از شاهکارهای ادبیات ترکی که امروزه به موزه تبدیل شده است. پس از مرگ استاد در شهریورماه سال ۶۷ شهرداری تبریز این خانه را خرید و با تمام یادگاری ها و لوازم زندگی و وسایل شخصی او و حتی دست خط این شاعر بزرگ، آنجا را برای دید عموم آزاد گذاشت. فراموش نکنید در بازدید از خانه استاد شهریار سه تار معروف این شاعر بزرگ را هم حتماً ببینید.
آدرس خانه استاد شهریار: تبریز، محله ی مقصودیه، خیابان ارتش جنوبی، کوچه مقصودیه
خانه تاریخی پروین اعتصامی
یکی دیگر از خانه های تاریخی تبریز خانه پروین اعتصامی یکی از بنام ترین شاعران معاصر است و خانه ای که او تا ۷ سالگی در آن زندگی کرد امروزه به یک موزه تبدیل شده است. بنایی دوطبقه و مربوط به اوایل دوره پهلوی است و تقریباً شکل اولیه خود را حفظ کرده است. حیاط خانه سرسبز است و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار