مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه دیگر هیج راهی برای نوسازی تاکسیها باقی نمانده است، گفت: دولت با واردات تاکسی مخالفت کرده و تولیدکنندگان داخلی نیز در تولید تاکسی هایی که بتوانند استاندارد یورو ۵ را کسب کنند، دچار مشکل جدی هستند!

- اخبار اجتماعی -
علیرضا قنادان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت تاکسیهای دپو شده در پارکینگها اظهار کرد: این خودروها به دلیل نداشتن استاندارد یورو 5 شماره گذاری نشدند و از آنجایی که ممنوعیت شماره گذاری خودروهای یورو 4 از سوی دولت ایجاد شده رفع این ممنوعیت نیز باید توسط دولت انجام شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر شماره شاسی و سند کمپانی این تاکسیها به نام متقاضی صادر شده و تنها مسئله این است که خودروها قابل شماره گذاری نیستند ما هم همچنان منتظر مصوبه دولت هستیم البته در این زمینه پیگیریها ی لازم را انجام داده ایم و شهردار تهران چند نامه به معاون اول رئیس جمهوری ارسال کرده که اخرین مورد آن حدود یک ماه پیش بوده است.
 مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: این موضوع در کمیسیون زیربنایی دولت نیز مطرح شده و منتظر طرح و تصویب در دولت است بنابراین از آنجا که فعلاً خبر خوشی برای تاکسیرانها نداریم خودمان هم متأسف و ناراحت هستیم.
وی گفت: ما در نوسازی ناوگان تاکسیرانی دچار یک چالش جدی و استیصال هستیم چرا که دولت با واردات تاکسی مخالفت کرده و تولیدکنندگان داخلی نیز در تولید تاکسی هایی که بتوانند استاندارد یورو 5 را کسب کنند، دچار مشکل جدی هستند البته گویا خودروسازان برای خودروهای بنزینی خود استاندارد یورو5 را پیاده کردند اما برای تاکسیهایی که دوگانه سوز هستند هنوز این امکان فراهم نشده است و در عمل هیچ راهی برای نوسازی ناوگان باقی نمانده است.
قنادان افزود: در شهرداری تهران به سختی منابعی را تأمین و با کمک صندوق کارآفرینی امید تسهیلاتی برای تاکسیران ها طراحی کردیم علاوه بر این بیش از 10 هزار ...

سرخط اخبار