تهران - ایرنا- برنامه کتاب گردی در راسته کتاب فروشی های خیابان انقلاب برای ششمین سال متوالی در حالی ادامه پیدا کرد که جلوگیری از قاچاق کتاب و همچنین نظار بر کتاب فروشی ها مترو از جمله تقاضاهای فعالان این عرصه، اعلام شد.

ششمین کتابگردی پایتخت با حضور اهالی فرهنگ و هنر، نویسندگان، ناشران و اعضای شورای شهر تهران از نشر معارف واقع در منطقه ۲ شهرداری پایتخت آغاز شد. ذر ادامه کتابگردی اهالی فرهنگ و مسئولان فرهنگی عصر روز پنج شنبه با حضور محمدجواد حق شناس؛ رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، علی غیاثی ندوشن؛ مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هومان حسن پور؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران، نیکنام حسینی پور؛ دبیر هفته کتاب، محمود آموزگار؛ نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان، ابوالفضل رفیع؛ مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در راسته انقلاب ادامه یافت.
غرفه های کتاب مترو ساماندهی شود
هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشی های تهران خواستار ساماندهی غرفه های فروش کتاب در ایستگاه های مترو تهران شد. برخی کتابفروشی ها متاسفانه قیمت کتاب را افزایش داده و سپس ۵۰ درصد تخفیف می دهند و این باعث می شود این تفکر در ذهن مردم ایجاد شود که کتاب دارای سود بسیاری است.
حسن پور، جلوگیری از پدیده قاچاق کتاب را از دغدغه مهم این اتحادیه ذکر کرد و از مسجدجامعی درخواست کرد غرفه های کتاب واقع در ایستگاه های مترو تهران ساماندهی شود و این غرفه ها از اتحادیه ناشران و کتابفروشی ها تهران تاییدیه دریافت کنند.
احمد مسجدجامعی نیز در این برنامه گفت: با وجود شرایط سخت حاکم بر جامعه، امروز طی بازدیدی که از کتابفروشی های سطح شهر داشتیم شاهد نشاط، شور و هیجان در کتابفروشی ها بودیم.
وی با تشکر از اتحادیه ناشران و کتابفروشی ها تهران، موسسه خانه کتاب و شهرداری، رئیس و اعضای شورای شهر که توجه ویژه ای به بحث کتاب و کتابخوانی دارند، گفت: فعالیت در این ...

سرخط اخبار