قبادی با تاکید بر اینکه تامین کالا های اساسی و دیگر کالا ها در شرایط کاملا خوبی است، گفت: کشور از نظر ذخایر راهبردی در بهترین شرایط است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، «عباس قبادی» شب گذشته (شنبه 25 آبان) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تاکید بر اینکه تامین کالا های اساسی و دیگر کالا ها در شرایط کاملا خوبی است، گفت: کشور از نظر ذخایر راهبردی در بهترین شرایط است و با توجه به سامانه جامع تجارت، تولید و واردات کالا از مرحله ترخیص تا عرضه در شبکه های خرد، رصد می شود.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پس از اعلام نرخ جدید بنزین، جلسه تنظیم بازار به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور همه اعضاء برگزار و تصمیمات لازم گرفته شد، گفت: متناظر همین جلسه را استانداران سراسر کشور برگزار کردند.
وی با اشاره به اینکه این جلسات ادامه دارد، اضافه کرد: تصمیماتی در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم گرفته شد تا با همکاری دیگر سازمان های نظارتی، بازار را پایش و رصد کنند و مانع ایجاد خلل در عرضه و توزیع کالا شوند. تاکنون افزایش قیمت یا کمبود کالا گزارش نشده است.
قبادی با بیان اینکه در شرایط فعلی، افزایش نرخ بنزین بر روی نرخ کالا های اساسی، هیچ تاثیری ندارد، گفت: اختصاص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به کالا ها کماکان ادامه دارد و ۱۰ درصد بیش از پارسال به کالا های اساسی، ارز تخصیص داده شده است. به صورت روزانه ۱۰۰ قلم کالا را رصد می کنیم.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه همه دستگاه ها به صورت ویژه برای تنظیم بازار، پای کار هستند ، گفت: اگر تاثیرات روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین کنترل شود، در عالم واقع، این افزایش قیمت تاثیر آن چنانی بر سفره مردم و افزایش قیمت دیگر کالا ها نخواهد داشت./
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار