نمایندگان پارلمان عراق: آمریکا باید از کشورمان خارج شود

لوگوی ایرنا ایرنا . سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۳۲
بغداد - ایرنا- نمایندگان فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق تاکید کردند که نیروهای آمریکایی براساس مصوبه پارلمان باید از این کشور خارج شوند و این موضوع باید در صدر اولویت مذاکره فردای تیم مذاکره کننده عراقی با آمریکا باشد.

به گزارش ایرنا، نمایندگان فراکسون صادقون در پارلمان عراق امروز (سه شنبه ) تصریح کردند که آمریکا به نقض حاکمیت عراق و حریم هوایی این کشور ادامه می دهد بدون اینکه به خاطر جنایت هایش بازخواست شود.
این نمایندگان همچنین بر ضرورت پایبندی دولت عراق به مصوبه پارلمان این کشور تاکید کردند که قوه مجریه را ملزم به اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور می کند.
«محمد البلداوی» نماینده فراکسیون صادقون در پارلمان عراق گفت: آمریکا توافقنامه ها و معاهدات با دولت عراق از جمله توافقنامه ای را که براساس آن در داخل عراق حضور دارد، نقض کرده است زیرا آمریکا حاکمیت عراق را زیرپا گذشته و حریم هوایی این کشور را نقض و به نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» حمله و بویژه فرماندهان شهید ابو مهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی را ترور و به شهادت رسانده است.
«فاضل الفتلاوی» دیگر نماینده فراکسیون صادقون نیز بر لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرد و گفت: پرونده اخراج این نیروها همچنان روی میز است و از اهتمام و توجه زیادی در داخل پارلمان برای ملزم کردن دولت به اجرای آن برخوردار است.
«حسن سالم» نماینده فراکسیون صادقون نیز درباره "تداوم حمایت آمریکا از عناصر تروریستی داعش در مناطق غربی و نزدیک نوار مرزی عراق و حمله پهپادی به یگان های امنیتی بویژه پادگان های الحشد الشعبی" هشدار داد و گفت: آمریکا روزنامه دهها سورتی پرواز انجام می دهد؛ بدون اینکه دولت موضعی بگیرد.
«نعیم العبودی» دیگر نماینده فراکسیون صادقون نیز گفت: اخراج نیروهای بیگانه باید در صدر اولویت های مذاکره کننده عراقی در گفت وگوی بین عراق و آمریکا باشد که فردا از سرگرفته می شود.
وی تاکید کرد: از مهمترین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار