اراک - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: توسعه ۳۵ هکتاری سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای امسال در این استان کلید خورده که تحقق این برنامه ها گام مهمی در راستای جهش تولید عرصه کشاورزی است.

«علی اصغر زارعی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بهره برداری از این گلخانه ها علاوه بر تولید ۳۰۰ تن محصولات سبزی و صیفی و ۸۰۰ هزار گل شاخه بریده در هر واحد سطح، ۱۲ فرصت شغلی پایدار نیز برای هر هکتار از این اراضی ایجاد می کند.
وی ادامه داد: برنامه هذفگذاری شده توسعه کشت گلخانه ای این استان پارسال ۲۰ هکتار بود اما با اقدامات انجام شده ۴۳ هکتار به سطح زیرکشت گلخانه های استان افزوده شد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یادآور شد: ۲۵ هکتار از توسعه سطح کشت گلخانه ای استان پارسال در حوزه محصولات سبزی و صیفی و ۱۸ هکتار تولید گل و گیاهان زینتی بوده است.
زارعی ادامه داد: ۴۷۰ هکتار از سطح زیر کشت گلخانه های استان مرکزی به کشت محصولات گل و گیاهان زینتی و ۱۶۷ هکتار زیر کشت محصولات سبزی و صیفی قرار دارد.
وی افزود: ۴۱ هزار تن محصولات سبزی و صیفی و ۲۵۰ میلیون گل شاخه بریده سالانه در این گلخانه ها تولید می شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: یک هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی در گلخانه های تولید محصولات سبزی و صیفی و پنج هزار و ۶۰۰ شغل در گلخانه های تولید گل و گیاهان زینتی در استان مرکزی ایجاد شده است.
زارعی اظهار داشت: کشت گلخانه ای در استان مرکزی علاوه بر کاهش ۱۰ برابری مصرف آب، افزایش محصول را در قیاس با کشت باز رقم می زند و این روش برای بهره برداران به صرفه است.
استان مرکزی علاوه بر اینکه یکی از قطب های مهم صنعت کشور است در حوزه کشاورزی نیز در زمره ۱۰ استان برتر محسوب می شود و ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار