اهتمام جدی مسئولان بر رفع مشکلات اتوبوسرانان زنجان

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
زنجان - ایرنا - رانندگان اتوبوسرانی زنجان تحقق مطالبات خود از سوی سازمان متولی را خواستار شدند و در این خصوص مسئولان نیز قول دادند با ساز و کارهای اندیشیده شده مشکلات انان رفع و نرخ جدید کرایه ها نیز به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رانندگان اتوبوسرانی درونشهری شهرداری زنجان روز چهارشنبه به دلیل 'آنچه که برآورده نشدن خواسته هایشان که همانا افزایش نرخ کرایه ها بود'، برای مدتی دست از کار کشیدند.
پیش از این نیز یعنی اواخر آذر سال گذشته رانندگان اتوبوسرانی شهرداری نیز به دلیل پایین بودن نرخ کرایه ها تجمع کرده و خواستار افزایش آن و بهبود شرایط فعالیتی خود شده بودند که بر اساس قانون این مهم پس از تصویب شورای شهر باید به تایید فرمانداری زنجان برسد که این کار پس از بررسی و اعلام نظر کارشناسی لازم انجام می گیرد.
یکی از رانندگان به خبرنگار ایرنا گفت: مشکلات اقتصادی، تورم و از طرفی افزایش قیمت قطعات خودرو کار را برای فعالیت رانندگان اتوبوسرانی سخت کرده و بر این اساس برای ادامه فعالیت خواستار افزایش نرخ کرایه های شهری هستیم.
وی که خود را کاظم معرفی کرد، افزود: در این ارتباط نماینده شهرداری طی جلسه ای با رانندگان معترض مطالبی را درخصوص افزایش نرخ کرایه ها اعلام و عملیاتی کردن آن را منوط به طی فرآیند های لازم عنوان کردند، این در حالی است که فعالان این صنف تحقق فوری آن را مطالبه می کنند.
یک شهروند زنجانی نیز با اشاره به اختلال بوجود آمده در تردد اتوبوس های درونشهری گفت: برای رفت و آمد به نقاط مختلف شهر از اتوبوس استفاده می کنم ، این در حالی است که امروز برای استفاده از این وسیله مدت زیادی در انتظار ماندم که پس از مدت این امکان فراهم شد.
وی اظهار داشت: برخی گروه های هدف به دلیل نوع و فعالیت کاری استفاده از اتوبوس برای تردد و جابجایی استفاده می کنند هر چند برخی از انها وضعیت ظاهری مناسبی ندارند.
فرماندار زنجان در ارتباط با تجمع رانندگان اتوبوسرانی به ...