ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش جانباختگان کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۳۰۶ نفر خبر داد

پرویز یزدان پناه گفت: متاسفانه ۷ هم استانی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند که ۶ نفر در شهرستان بویراحمد و یک نفر در شهرستان چرام بوده است.
وی افزود: هم اکنون ۴۱۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۳۰ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان پناه خاطرنشان کرد: امروز ۴۷۰ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که ۵۹ درصد نمونه ها مثبت بوده و بیشترین موارد مربوط به شهرستان های کهگیلویه با ۳۶ درصد، بویراحمد با ۲۶ درصد، گچساران با ۲۰ درصد، دنا با ۶ درصد و چرام با ۵ درصد است.
وی تصریح کرد: کرونا یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می شود و اگر مداخله جدی انجام نشود، مشکلات عدیده ای را پدید خواهد آورد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راه های موجود شامل رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار